نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش زمین چمن مصنوعی دبیرستان شهید مهدی زاده به بهره برداری رسید

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت : تربیت بدنی بخش عملی تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی"  مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد که در آیین افتتاح زمین چمن منصوعی درون مدرسه‌ای دبیرستان شهید مهدی زاده  سخن می‌گفت ضمن تشکر از معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مدارس بیانگر توجه ویژه مسئولین به سلامت روح و روان دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به طرح‌های المپیاد درون مدرسه‌ای، حیاط پویا، اصلاح ساختار قامتی، کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای و مسابقات آموزشگاهی اظهار داشت تربیت بدنی بهترین ابزار برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و از ارکان اصلی تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است. ایشان با اشاره به مبانی قانونی و  عرفی ورزش بانوان خواستار ایجاد فضاهای ورزشی امن و محرم‌سازی شده برای دانش‌آموزان دختر شد.

در ادامه "مهرزاد حمیدی" معاون تربیت بدنی و بهداشت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت : تربیت بدنی بخش عملی تعلیم و تربیت است و باید با یک نگاه تربیتی، تربیت بدنی در مدارس را دنبال کنیم .

وی افزود : در درس تربیت بدنی دانش آموزان شخصیت شان ساخته می شود و کار تیمی را یاد میگیرند هرچند در کلاس ها علم را می آموزند ولی مهارت اجتماعی را در ورزش کردن و زمین ورزش می آموزند .

حمیدی با اشاره به اینکه در زمین ورزش دانش آموزان همکاری با همدیگر را می آموزند افزود : آنها در میدان ورزش  تمرین مهارت های اجتماعی می کنند واحترام به قوانین و مقررات، رعایت نظم و انظباط را فرا میگیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد : دانش آموزان در زمین ورزش خود اتکا می شود و پنداره ی مثبت آن شکل میگیرد و عزت نفس پیدا می کند و یاد میگیرد اگر تک روی کنند می بازند و اگر کار تیمی داشته باشد پیروز می شوند .وی افزود : تربیت بدنی یعنی تربیت از راه شرکت جویی در فعالیت های بدنی و معلم تربیت بدنی مسئول تربیت اجتماعی، روحی روانی و در نهایت تربیت جسمانی دانش آموزان است .

معاون وزیر گفت : ما امروز شاهد فقر سواد حرکتی در دانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر هستیم و باید تلاش کنیم با همت و کمک خیرین در مدارس ابتدایی دخترانه سالن های 200 متری سرپوشیده ایجاد شود تا دانش آموزان بتوانند در یک فضای امن حرکات ورزشی را انجام دهند

حمیدی افزود : درس تربیت بدنی درمدارس و برگزاری المپیاد های درون مدرسه ای، مسابقات بین کلاسی و حیاط پویا با هدف آموزش و یادگیری رقابت در عین رفاقت، مهارت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و خود اتکایی در دانش آموزان دنبال می شود .

شایان ذکر است اجرای سرود، اجرای حرکات نمایشی با توپ و برگزاری مسابقه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

آدرس کوتاه: