نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی همایشی در دبیرستان شهید رمضانخانی برگزار شد


به گزارش "علی عوض پور"کارشناس فرهنگی هنری ناحیه یک،صبحگاه کتاب و کتاب خوانی در دبیرستان تیزهوشان شهیدرمضانخانی،با حضور مسئولین ناحیه یک و اداره کل برگزار شد.

"زهره امیرچقماقی"مدير ناحيه یک كتاب را دروازه اي به سوي جهان گسترده دانش و معرفت خواند و ارائه كتاب خوب را يكي از بهترين ابزارهاي به كمال رساندن انسانها عنوان كرد.

وی در ادامه افزود: كودكان در خانه به وسيله والدين تا حدودي با  دنياي كتاب آشنا مي شوند؛ آنجا كه مادر با استفاده از تصاوير، كتاب را براي كودكش مي خواند و اين اولين قدم جهت آشنايي كودك با كتاب است و معلمان و مديران مدارس در مرحله بعد، اصول و قواعد خواندن و نوشتن را به كودك آموزش مي دهند و او را با دنياي وسيع كتاب و كتابخواني آشنا مي نمايند. در اين بين معلمان ادبيات و انشا با خوانش تحليل هايي از كتاب هايي كه دانش آموزان خوانده اند نقش پر رنگ تري ايفا مي نمايند.

ايشان در پايان از عوامل آموزشگاه رمضانخاني و كليه كساني كه در برپايي اين برنامه متعالي زحمت كشيده اند، تشكر نمود و افزود: اميدوارم با ارائه چنين برنامه هاي فاخري، روزي برسد كه هر ايراني در خانه اش براي خودش كتابخانه شخصي داشته باشد و كتابهايش را نيز خوانده باشد.

تجلیل از دانش آموزان کتابخوان و فعال،اهدای کتاب توسط دانش آموزان به آموزشگاه، برگزاری مسابقه مشاعره،قرائت دکلمه ، فروش کتاب و اجرای موسیقی زنده توسط انش آموزان از دیگر برنامه های این همایش بود.

آدرس کوتاه: