نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس ناحیه برگزار شد


به گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، همزمان با سراسر کشور در ساعت 10:20 دقیقه مانور زلزله با هدف ارتقا ایمنی و آمادگی دانش آموزان در مقابل خطرات بالای ، بلایای طبیعی و زلزله و کاهش اثرات خطر پذیری آن و با شعار مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور برگزار شد.

در این مانور، دانش آموزان با پخش آژیر خطر وقوع زلزله فرضی در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه دیوارهای داخلی در کلاس، کنار دیوارهای داخلی در راهروها و دور از دیوارها در حیاط پناه گرفتند. دانش آموزان سازمان دانش آموزی و هلال احمر و آتشنشانی که قبلا آموزش های عملیات امداد و نجات و کمک به مصدومان را فرا گرفته بودند بصورت عملی تجربیات خود را به نمایش گذاشتند.و همچنین در اين مانور دستگاههاي امداد رسانی نظير هلال احمر، اورژانس، آتش نشاني و نيروي انتظامي با حضور به موقع در صحنه حادثه به امدارساني پرداختند.

هرساله برای آگاهی بخشی دانش آموزان در جهت چگونگی رویارویی شدن با حوادث و پیشگیری از خطرات ناشی از زلزله این مانور در مدارس برگزار می شود.سرپرست استانداری یزد،مدیرکل هلال احمر استان،رییس مدیریت بحران استان،معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان،رییس سازمان دانش آموزی،رییس اورژانس استان،رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی استان،فرماندهی پلیس پیشگیری و مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و معاونین ناحیه یک، با حضور در هنرستان علی اردکانی از نزدیک شاهد اجرای مانور بودند و در پایان مانور برای دانش آموزان در خصوص ضرورت آمادگی در برابر بلایای طبیعی و مواقع بحرانی به ایراد سخن پرداختند.

روابط عمومی مدیریت آموزش پرورش ناحیه از تمامی مدیران و پرسنل و دانش آموزان مدارس برگزار کننده مانور سراسری زلزله کمال تشکر دارد.

آدرس کوتاه: