نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر در دبیرستان ماندگار ایرانشهر زودتر به صدا در آمد

دومین همایش ملی دانش آموختگان دبیرستان ماندگار ایرانشهر ویژه فارغ التحصیلان سال های 1306 تا 1373 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد هدف از اجرای این حرکت نمادین را تداعی یاد و خاطره معلمان فداکار و دلسوز توسط دانش آموختگان دیروز و سپاس از معلمان بواسطه نقش فعال و تاثیر گذار آنان در پیشرفت کشور بیان کرد.

منصور ارجمندی افزود: برای این گردهمایی، حدود یکهزار و 500 نفر دعوت شده اند.

گفتنی است شماری از دانش آموزان دبیرستان ماندگار ایرانشهر یزد، پس از گذشت 90سال در فضایی گرم و خاطره انگیز، دوباره بر سر کلاس درس مدرسه حاضر شدند.دانش‌آموختگان سالهای 1306 تا 1373 دبیرستان ماندگار ایرانشهر ، به دور هم جمع شدند تا ضمن تجدید خاطره ها و دیدارها، ساعاتی را به دور از هیاهوی جامعه، در کنار هم باشند و روزهای شیرین مدرسه را زنده کنند.

در این مراسم، ابتدا زنگ ناقوس قدیمی مدرسه توسط "عباس سبزواری" خدمتگزار آن زمان مدرسه به صدا درآمد و در ادامه جمعیت دانش‌آموخته امروز و دانش آموز دیروز، سر صبحگاه حاضر شدند، سپس وارد کلاسها شده و پشت نیمکت‌ها نشستند و خاطرات دوران تحصیل خود را مرور کردند.

تعدادی از این افراد که اکنون در استانهای مختلف و خارج از کشور ساکن هستند با طی کردن مسافت طولانی برای دیدار با همکلاسی های خود به این مراسم آمدند.برخی از دانش آموزان با ویلچر و عصا در این مراسم حاضر شده بودند ولی با وجود آنکه سالخورده بودند از آمدن دوباره سر کلاس بسیار خرسند بودند، شماری از آنها در کسوت پزشک، مهندس، قاضی، معلم و مدیر آموزش و پرورش بودند، آنها دیدارها را تازه کردند، با هم گفتند، شنیدند و خندیدند.

این دانش آموزان دیروز، در ابتدای ورود به مدرسه مورد استقبال مدیر کل و مسوولان آموزش و پرورش استان قرار گرفتند.در این گرهمایی همچنین از کتاب "دبیرستان ایرانشهر یزد از دیروز تا امروز" رونمایی شد که در آن، خاطرات دانش آموزان و معلمان گذشته به رشته تحریر در امده است. قابل ذکر است این دومین گردهمایی دانش آموختگان دبیرستان ماندگار ایرانشهر یزد است که نخستین گردهمایی آن در سال 82 برگزار شد.

گفتنی است دبیرستان ماندگار ایرانشهر، نخستین دبیرستانی است که در سال تحصیلی 1306–1307 در استان یزد تاسیس شد.

 

آدرس کوتاه: