نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش تخصصی«راهبردهای اجرای بهینه برنامه های دوره پیش دبستانی » برگزار شد


به گزارش"طیبه دهقان" کارشناس پیش دبستانی ناحیه یک، این همایش با حضور مدیر، معاونین و مربیان مراکز پیش دبستانی ناحیه یک، در سالن همایش های این مدیریت برگزار شد.

در ابتدای مراسم" خدیجه پاپوش" معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک ، ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه، اهمیت دوره پیش دبستانی را در موفقیت آینده کودکان یادآور شد.

در ادامه "سعیده بهادرزاده" معاون آموزش ابتدایی اداره کل در مورد اهداف یازده گانه­ی  دوره پیش دبستانی، نکات مهم در بازدیدهای ناظران استانی، دستورالعمل ثبت نام نوآموزان بی بضاعت، جایگزینی بسته­ی آموزشی به جای کتاب های موجود، لزوم شرکت تمام مربیان در کارگاه­های آموزشی این بسته، برپایی نمایشگاهی از فعالیت ها و دست ساخته های مربیان جهت آموزش هویت به کودکان در 14 و 15 اردیبهشت ماه سال جاری و ارسال آثار منتخب به نمایشگاه جنبی دومین همایش ملی هویت در قزوین و ... نکاتی را بیان نمودند.

همچنین "یوسف حقیر" رئیس دوره اول ابتدایی و پیش دبستانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، بیان نمود که 70/5 % از مردودین پایه اول ابتدایی، کودکانی هستند که دوره پیش دبستانی را نگذرانده اند و این خود نشان دهنده­­ی اهمیت این دوره است. ایشان ضمن تشکر از عملکرد خوب کارشناسی پیش دبستانی ناحیه یک در طرح مداخله به هنگام، خواستار توجه مربیان به پس آزمون های مربوط به این طرح شد. او ضمن مردود شمردن آموزش حروف و زبان انگلیسی و... با هدف جذب بیشتر نوآموز،متذکر گردید که برنامه های دوره پیش دبستانی در هم تنیده است و نمی توان حوزه ها و ساحت های آنرا از هم جدا نمود و خواستار ایجاد کلاسهای شاد برای نوآموزان و آموزش در قالب بازی شد و نوید برگزاری کلاسهای «بازی، طراحی بازی و شرایط آن» و ... ویژه مربیان پیش دبستانی را داد .

آدرس کوتاه: