نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارگاه تخصصی آموزش کار با تیر و کمان ویژه دبیران تربیت بدنی برگزار شد


به گزارش "سعید فخرآبادی" کارشناس مسئول تربیت بدنی ناحیه یک،اولین کارگاه تخصصی رشته تير و كمان به مدرسی"سید محمد جلیلی" دبیر هیئت تیروکمان استان و با حضور یک صد دبیر درس تربیت بدنی ناحیه یک در سالن اندیشه این مدیریت برگزار گرديد.

"فخرآبای" گفت: تیراندازی، شنا و اسب سواری از جمله ورزش‌هاي نام آشنايي هستند كه پيامبر رحمت و دوستی (ص) به عنوان پايه و اساس زندگي، آموزش آن را توصيه كرده است و بر اين اساس سعي شده تا با پيروي از فرامين پيامبر اسلام (ص) و عمل به آموزه های دینی زمينه رشد و توسعه اين ورزش مهيا شود.

وی افزود: تیراندازی با کمان، یکی از رقابتی‌ترین ورزش‌های دنیاست و همین امر موجب جذابیت این ورزش شده است. به طوری که هر کسی در هر رده سنی می‌تواند در این ورزش شرکت کند. این ورزش در عین مفرح بودن نیاز به آمادگی جسمانی زیادی دارد و انجام این ورزش نه تنها قدرت بدنی را افزایش می دهد، بلکه تمرکز و انعطاف‌پذیری را هم بالا می‌برد. ورزش تیر و کمان به ورزشکاران درس تمرکز و صبوری می‌آموزد و ذهن را تقویت می‌کند.

این ورزش اگرچه در گذشته تنها در دو رشته ریکرو و کامپوند خلاصه می‌شد، اما در سالهای اخیر فعالیت این رشته به صورت انجمن در رشته‌های کمان سنتی، کمان صحرایی یا فیلد آرچری، اسکی آرچری و کمانگیری روی اسب نیز شکل گرفته و در رشته‌های کمان سنتی و کمانگیری روی اسب شاهد توسعه و پیشرفته این رشته هستیم.

شایان ذکر است شركت كنندگان در مرحله اول آموزش هاي تئوري را فرا گرفتند و در آینده ای نزدیک، بصورت عملي با تیروکمان خواهند کرد.

 

آدرس کوتاه: