اجرای برنامه های اوقات فراغت با شعار رونق تولید با مهارت آموزی دانش آموزان در یزد

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد :
رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان یزد گفت:در تابستان سال جاری متناسب با نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اوقات فراغت تابستان 98 با شعار(رونق تولید با مهارت آموزی دانش آموزان) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمدحسین انتظاری" با اشاره به مصوبه جلسه 160 کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت : همه ساله در آستانه فصل تابستان ، آموزش و پرورش با رویکرد کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزان و در راستای استمرار فرآیندهای تربیتی اقدام به برگزاری پایگاههای فعالیت های تابستانی  می کند و امسال نیز فعالیت پایگاههای اوقات فراغت دانش آموزان از ابتدای تیرماه و به مدت 8هفته به طول می انجامد.

انتظاری خاطر نشان کرد: با عنایت به دستورالعمل های وزارتی و رسالت های دستگاه تعلیم و تربیت ستاد استانی اوقات فراغت با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان در اردیبهشت ماه با نگاه آسیب شناسی و هم افزایی بخش های داخلی و بیرونی آموزش و پرورش تشکیل گردید.

وی به اهداف برگزاری اوقات فراغت تابستان اشاره کرد و افزود : غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، استمرار فعالیت های پرورشی سال تحصیلی در ایام تابستان،ارتقای سطح اعتقادی ، علمی ، اجتماعی و مهارت های فنی حرفه ای، فرهنگی و هنری دانش آموزان، تقویت و تامین سلامت جسمی و روانی و تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت پذیری از جمله اهداف برگزاری طرح اوقات فراغت در تابستان است.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش استان یزد گفت: توجه به مهارت آموزی دانش آموزان ، عدالت آموزشی و پرورشی ، اهتمام به تربیت اقتصادی با رویکرد هر دانش آموز یک مهارت ، جذابیت ، تنوع و نشاط و مشارکت داوطلبانه دانش آموزان در اوقات فراغت و همچنین تعامل با دستگاهها و نهادهای متولی اوقات فراغت از سیاست ها و رویکردهای امسال ستاد برنامه ریزی اوقات فراغت دانش آموزان استان یزد است.

وی با اعلام اینکه در تابستان سال97 بیش از62 هزار و 85 دانش آموز در سطح 564 پایگاه اوقات فراغت 14شهرستان و منطقه استان جذب فعالیت های تابستانی شدند،گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته شده بتوانیم با افزایش کیفیت کلاس ها و پایگاههای تابستانه ، تعداد بیشتری ازدانش آموزان را جذب کنیم.

رئیس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش استان یزد گفت: از جمله طرح های جدید تابستان 98 برگزاری اردوهای بسیج دانش آموزی در قالب اردوهای طرح شهید بهنام محمدی ، ارتقای کمی و کیفی اردوهای جهادی موسوم به طرح هجرت3، اردوهای زیارت اولی ها به مشهد مقدس و اردوهای علوی به تهران ویژه دانش آموزان ایتام و مناطق محروم ، اردوی شوراهای برتردانش آموزی مدارس و دیگر برنامه های تشکل های دانش آموزی می باشد.

وی به برنامه های پیش رو در تابستان اشاره کرد و گفت: با اعلام برنامه ها و مشارکت مراکز و نهادهای مرتبط از جمله کانون های فرهنگی تربیتی و شعب کانون مدرسه، اردوگاههای دانش آموزی، کانون ها و سالن های ورزشی، پژوهش سراها، دارالقرآن ها، پایگاههای بسیج دانش آموزی، طرح شهید بهنام محمدی در مساجد همجوار مدارس، کانون های مساجد، پایگاههای هلال احمر، اتحادیه انجمن های اسلامی  دانش آموزان، سازمان دانش آموزی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، ان شاء ا... دانش آموزان در فعالیت ها و رشته های مختلف قرآنی ، علمی، آموزشی، فناوری، هنری، اردویی و فرهنگی ، تابستانی با نشاطی را تجربه می کنند.

 

آدرس کوتاه: