حداقل کردن حداکثر

استاندار یزد مطرح کرد:یک‌بار برای همیشه باید دغدغه فرش برای نمازخانه‌های مدارس رفع شود

نشست شورای اقامه نماز استان یزد با حضور استاندار یزد، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، فرماندار یزد و جمعی از مدیران برگزار شد.

 

استاندار یزد در نشست شورای اقامه نماز استان بابیان اینکه سعی کنیم جلسات کاری خارج از وقت اذان و نماز باشد؛ مطرح کرد: به‌زودی این موضوع در بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود تا در هنگام اذان و نماز اول وقت از هر مسئولی برای حضور در جلسه دعوت شد، از شرکت در آن جلسه خودداری کند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛  نشست شورای اقامه نماز استان یزد با حضور استاندار یزد، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، فرماندار یزد و جمعی از مدیران و اعضای این شورا در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این نشست اظهار داشت: مهم‌ترین وجه تمایز ما با همه مدل‌های دینی، اقامه نماز است که خیمه جمهوری اسلامی هم با این عنوان برپاشده است.
وی با اشاره به نماز حضرت سیدالشهدا (ع) در روز عاشورا ادامه داد: برای همه روشن است که هدف چیست و به کجا باید برویم، پس اگر سعی کنیم گام‌های پیشرفت را برای خود مشخص کنیم انحراف از هدف نخواهیم داشت.
استاندار یزد با تبیین نقشه راه دستگاه‌های اجرایی استان درزمینه اقامه نماز اضافه کرد: یک‌بار برای همیشه باید دغدغه فرش برای نمازخانه‌های مدارس رفع شود لذا هر دستگاه‌های اجرایی مسئولیت این کار را بر عهده خواهند گرفت و بعدازآن نیز مدیران آن دستگاه‌ها چند نوبت در نماز جماعت مدارس نیز حضور خواهند یافت.
زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه آموزش‌وپرورش برای برگزاری جشن‌های تکلیف هم برنامه‌ای ارائه کند؛ افزود: مطمئناً شهرداری و شورای شهر نیز در این بخش کمک‌کار هستند.
وی در خصوص طرح مفهومی «نماز و انتظار» که از سوی ستاد اقامه نماز استان ارائه شد؛ گفت: ضرورت دارد تا این طرح از سوی شورا و شهرداری بررسی شود و با تصمیم‌گیری به‌موقع و صحیح به مرحله اجرا برسد.
استاندار یزد همچنین خواستار بررسی وضعیت وضوخانه‌های مدارس استان شد و اظهار داشت: ظاهراً برخی مدارس وضوخانه و آب گرم ندارند که باید در این زمینه نیز بررسی‌شده و گزارشی ارائه شود تا بتوان این مشکل را رفع شود.
وی بابیان اینکه سعی کنیم جلسات کاری خارج از وقت نماز باشد؛ مطرح کرد: به‌زودی این موضوع در بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود تا در هنگام اذان و نماز اول وقت از هر مسئولی برای حضور در جلسه دعوت شد، از شرکت در آن جلسه خودداری کند.

آدرس کوتاه: