حداقل کردن حداکثر

آغاز برنامه های هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی درمدارس

مراسم نمادین آغاز سومین هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با شعار مراقبت دربرابر رفتارهای پرخطر در دبیرستان علامه طباطبائی آزاد شهر برگزارشد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش دراین مراسم که معاون تربیت بدنی و سلامت و نمایندگان دستگاههای عضو کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان حضور داشتند معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد دانش آموزان را دقت در انتخاب دوست توصیه کرد و گفت : دوستان ناباب یکی از مهمترین عوامل گرایش فرد به آسیب های اجتماعی است
سرهنگ محمد رضامزیدی بر لزوم آشنائی و دقت دانش آموزان وخانواده ها در استفاده از تلفن همراه  و نرم افزارهای موبایلی تاکید کرد و گفت : تلفن همراه محل امنی برای نگهداری اطلاعات شخصی و محرمانه نیست و افراد در به اشتراک گذاری محتوا باید اصول مربوطه را رعایت کنند .
درادامه این مراسم دانش آموزان با اجرای سرود وقرائت مقاله آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی را گرامی داشتند
سپس دانش آموزان و اولیای آنان درکارگروه هایی شرکت کردند که کارشناسان نیروی انتظامی ، دانشگاه علوم پزشکی ، بهزیستی ، مراکز مشاوره و ...مباحث اختصاصی و مرتبط با اعتیاد و آسیب های اجتماعی را ارائه می کردند .
برپائی نمایشگاه اطلاع رسانی و پیشگیری دراین حوزه از دیگر برنامه های این مراسم بود .
گفتنی است در طول این هفته برنامه های مشابه ای با هدف ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان دراین زمینه در مدارس استان برگزار می شود .

آدرس کوتاه: