آغاز سال تحصیلی در مراکز پیش دبستانی

افزون بر 18 هزار نوآموز درمراسم غنچه ها سال تحصیلی جدید را آغاز کردندبه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، آیین بازگشایی مراکز پیش دبستانی با عنوان مراسم غنچه ها صبح امروز در 389 مرکز پیش دبستانی استان برگزار و افزون بر 18 هزار نوآموز، سال تحصیلی جدید را دریک هزار و 46 کلاس درس آغاز کردند.
در مراسم نمادینی که به همین منظور با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، سرپرست فرمانداری یزد و جمعی از مسئولین استانی در پیش دبستانی سرای دانش نو ناحیه یک یزد برگزار شد نوآموزان با اجرای دکلمه و سرود سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
در ادامه این مراسم معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد گفت : پیش دبستانی یک دوره صرفا آموزشی ومحلی برای رقابت و مقایسه نوآموزان نیست بلکه یک دوره تربیتی است.
" سعیده بهادرزاده " گفت : در این دوره نوآموزان باید زیرساختهای آموزشی و مهارت های گوناگون را فراگیرند و آماده ورود به مدرسه شوند .
وی با اشاره به اینکه اهداف دوره ابتدایی دراین دوره اجرا نمی شود افزود : در این دوران کودکان باید ضمن دوست یابی و آشنایی با اولین محیط دوستانه بعد از منزل، در ابعاد مختلف ذهنی، اجتماعی ، عاطفی و روانی رشد یابند و همزمان با آموزش مهارتها در بستر شادی و نشاط آماده ورود به مدرسه شوند.
گفتنی است در این مراسم مسئولین با استقبال از دانش آموزان و اهدای هدایا آنها را به کلاس های درس راهی کردند.
 

آدرس کوتاه: