آیین افتتاحیه آموزشگاه خیری زنده یاد علی محمد خادمیان بافق

مراسم افتتاحیه آموزشگاه خیّری زنده یاد " علی محمد خادمیان " با حضور امام جمعه بافق، فرماندار، مدیر کل آموزش و پرورش درشهرستان بافق برگزارشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، امام جمعه بافق در این مراسم آموزش و پرورش را قلب جامعه دانست و گفت: هر چه در راه رشد و توسعه نهاد آموزشی هزینه شود، نتیجه بهتری بدست می آید .
"حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی" با اظهار خرسندی از مشارکت و نقش فعال خیران استان یزد در احداث مدارس بیان داشت: از حدود یک ربع قرن استان یزد در کشور با کسب رتبه های برتر می درخشد و امروز تلاش هایی که در فضای آموزش و پرورش صورت گرفته به نتیجه رسیده است.
امام جمعه بافق با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد علی محمد خادمیان، وی را فردی بسیجی با اخلاص معرفی کرد که با این عمل نام آن تا ابد ماندگار خواهد شد.
در ادامه فرماندار بافق با اظهار خرسندی از بهره برداری آموزشگاه خیری خادمیان از پیگیری تمام مسئولین که نقش موثری در ساخت و بهره برداری این فضای آموزشی داشتند، قدردانی کرد.
" محمد زاده رحمانی " با اشاره به اینکه افتتاح آموزشگاه خادمیان پرونده مدارس شیفت را در بافق بسته است،افزود: بافق هنوز از کمبود فضای آموزشی رنج می برد و شایسته نیست شهرستانی که در استان با وجود غنی بودن آن در بحث اقتصاد نقش قابل توجهی دارد با چنین مسئله ای مواجه باشد.
وی ابراز امیدواری کرد با مشارکت و همکاری همه مسئولان سایر پروژه های مدارس خیّری شهرستان بافق نیز به بهره برداری برسد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم شعار سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش استان یزد را " مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی " بیان کرد .
" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه ساماندهی نیروی انسانی امسال دقیقا برمبنای عدالت آموزشی انجام شده است افزود : توجه به عدالت آموزشی در مدارس استان بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته فارغ از جنسیت، اقلیم و جغرافیا یک ضرورت است .
وی تصریح کرد : در مدارسی که شرایط لازم وجود داشته باشد برای دانش آموزان سه پایه تحصیلی دوره اول ابتدایی به جای مشق شب، تکالیف مهارت محور، مشارکتی و پژوهشی جایگزین می شود یعنی اینکه دانش آموزان تکالیف مربوط به تحصیل را باید در مدرسه انجام دهند و در منزل مشق زندگی کنند.
گفتنی است آموزشگاه خیری زنده یاد علی محمد خادمیان بافق در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع و زیر بنای یک هزار و 50 متر احداث شده است .
 

آدرس کوتاه: