آیین بازگشایی مدارس در استان یزد برگزارشد

استاندار یزد گفت : تلاش معلمان، زمینه ساز تربیت آینده سازان کشور است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "محمود زمانی قمی" روز یکشنبه در آیین به صدا در آوردن زنگ مهر و مقاومت که در آموزشگاه خیری شهید خلیل کارگر شهرستان میبد برگزارشد با بیان اینکه توسعه، ترقی و اعتلای ایران اسلامی در دست با کفایت معلمان است اظهار داشت : دانش آموختن و دانش آموزی کار مهمی است اما بیش از آن تربیت صحیح و درست نسل جوان با اهمیت است که این رسالت بزرگ و خطیر در دست با کفایت اهل ادب و فرهنگیان است.

استاندار یزد ضمن قدردانی از تلاش فرهنگیان استان  با اشاره به همراهی و همکاری معلمان مدرسه شهیدکارگر در فصل تابستان برای ساخت مدرسه جدید افزود: باید تمام فرهنگیان ایران و استان به این امر افتخار کنند زیرا عناصری در کسوت مدیر و معلم علاوه بر تعلیم و تربیت دانش آموزان در ساخت مدرسه به صورت مستقیم وارد عمل می شوند.

وی اظهار داشت: ردپای این عمل فقط در سیره اهل بیت (ع) می توان دید و اینها پیروان واقعی ائمه اطهار (ع) هستند.

"حسین فلاح" فرماندار میبد هم در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های خیرین و فرهنگیان این شهرستان گفت: طبق برنامه سالانه باید 10 مدرسه خیری در میبد ساخته شود که در سه سال گذشته 33 مدرسه در این شهرستان احداث شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره 124 معلم شهید و افزون بر یک هزار دانش آموز شهید استان تقارن ایام سوگواری ابا عبدالله الحسن (ع)، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی را گرامی داشت و اول مهر به عنوان آغاز بهار توانایی و دانایی  رابه جامعه فرهنگیان دانش آموزان و خانواده ها تبریک گفت .

" عباسعلی دانافر" از ورود 251 هزار دانش آموز به یک هزار و 981 مدرسه و بیش از 10 هزار کلاس درس خبرداد و افزود : با شروع سال تحصیلی جدید ۲۳۰ کلاس در قالب ۴۴ پروژه  توسط خیرین استان آماده و مورد بهره برداری قرار میگیرد .

گفتنی است مدرسه شهید سعید خلیل کارگر در زمینی با زیربنایی یکهزار و 600 مترمربع در 2 طبقه و 9 کلاس به همت خیرین و خانواده شهید خلیل کارگر ساخته شده است.

همچنین امروز با حضور جمعی از مسوولان استان، یک مدرسه خیری 6 کلاسه با زیربنای یکهزار و 100 متر مربع به همت خیر علی و محمد زارع شاهی افتتاح و مراسم کلنگ زنی دبستان خیری 6 کلاسه طیبه صادقی نیز برگزار شد.

در سال تحصیلی جدید 21 هزار دانش آموز در شهرستان میبد در 147 باب مدرسه مشغول به تحصیل شدند .

 

 

 

آدرس کوتاه: