آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش ابرکوه برگزارشد

امام جمعه شهرستان ابرکوه گفت : آموزش سرآمد رشد علمی و پیشرفت همه ی محورهای فضیلت یک جامعه است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی  " امام‌ جمعه ابرکوه در این مراسم با اشاره به سخنان امام راحل که می فرمایند شغل معلمی شغل انبیاء است اظهار داشت : مجموعه آموزش و پرورش مجموعه ای  مبارک و ارزشی و دارای رسالتی خطیر، حساس و پر بازده هستند که در راستای رسالت انبیاء فعالیت می کنند .

وی افزود: در قران کریم مهم ترین ماموریت پیامبر اسلام به عنوان شاخص انبیاء در مرحله نخست تلاوت آیات الهی یعنی تبیین آیات حق که خود مسئولیت اجتماعی و فرهنگی است می باشد و تزکیه و پرورش مردم جامعه و پالایش از آلایش های اخلاقی و عملی و دفع مفاسد و زشتی ها که می تواند عامل سقوط و تباهی باشد را دومین ماموریت پیامبر اسلام عنوان کرد.

حجه الاسلام حسینی تعلیم را رسالتی اساسی و بنیادی برای انبیاء مخصوصا خاتم انبیاء دانست و گفت : این رسالت بستری دارد برای همه مسئولیت پذیران و فرهنگیان و کسانی که دغدغه رشد و پیشرفت و تعالی برای جامعه دارند .

امام جمعه ابرکوه در ادامه رصد رسالت اولیای الهی و بیان آن در قالب دو واژه پرمعنای آموزش و پرورش را مطرح کرد و افزود : آموزش سرآمد رشد علمی و پیشرفت همه ی محور های فضیلت جامعه  و رمز اعتلای جامعه بشری مخصوصا جامعه اسلامی است و پرورش نیز تطهیر و تزکیه جامعه از ناپاکی های اخلاقی و عملی است .

وی تاکید کرد : مصالح آموزش و پرورش بسیار مهم است و برآن حساسیت زیادی داریم و این حساسیت برخواسته از تعهد و دلسوزی است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه خدمت به مردم را یک فرصت دانست و افزود : مسیر تعلیم و تربیت یک مسیر ولایی است که حضرت علی (ع) در این باره می فرمایند: ( هرکس یک حرفه به من بیاموزد مرابنده خودش قرار داده است ) .

" مرات امین الرعایا " مسئولیت را نوعی امانت عنوان کرد که به انسان واگذار شده و  افزود : بالاترین و سخت ترین کارها تعلیم و تربیت است و سخت تر از آن مدیریت تعلیم و تربیت است .

وی ضمن تشکر از همه پیشکسوتان و مدیران پیشین آموزش و پرورش این شهرستان از زحمات 5 ساله " مسلم روحی پناه " قدردانی نمود و انتصاب " محمد علی کریمی "  به عنوان مدیر آموزش و پرورش  ابرکوه را تبریک گفت و افزود : امیدوارم با استفاده از توانمندی های همه دستگاههای شهرستان و پتانسیل عظیم فرهنگیان، امام جمعه و فرماندار بتوانید به مردم خدمت کنید .

 

آدرس کوتاه: