بازدید یک روزه معاون آموزش ابتدایی اداره کل از مدارس و مراکز پیش دبستانی منطقه زارچ

" سعیده بهادرزاده" معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در یک بازدید یک روزه فعالیت های آموزشی مدارس و مراکز پیش دبستانی منطقه زارچ را مورد ارزیابی قرار داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش ،در این بازدید معاون آموزش ابتدایی اداره کل در جمع مدیران مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی حضور یافت و با تاکید بر نیاز به اجرای برنامه تکالیف مهارت محور  و برنامه ویژه مدرسه در دوره اول ابتدایی ، از مدیران مدارس خواست با نظارت کافی بر کلاس های درس و تکالیف دانش آموزان ، اجرای مناسب این برنامه را محقق سازند

" سعیده بهادر زاده " با اشاره به صدور ابلاغ از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش برای حکیم زاده معاون محترم آموزش ابتدایی وزارت مبنی بر نظارت بر عدم استفاده از کتاب های کمک آموزشی در مدارس اعلام نمود: این موضوع با جدیت از سوی حوزه معاونت آموزش ابتدایی استان پیگیری می گردد و مسوولیت حسن اجرای آن در مدارس با مدیران محترم مدارس می باشد.

در ادامه وی تاکید کرد : در سال تحصیلی جاری با کاهش طرح ها و برنامه های استانی ، شرایطی را فراهم آوردیم تا طرح های خلاقانه مدارس در راستای برنامه تدبیر و متناسب با اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دست اجرا گردد.

بهادر زاده در این جلسه بر ممنوعیت آموزش حروف الفبا در دوره پیش دبستانی تاکید کرد و گفت : دوره پیش دبستانی با توجه به رشد سریع نوآموزان در این مرحله سنی ، از اهمیت زیادی برخوردار است .

وی افزود : این دوره اهداف خاص خود را دارد که از مهمترین آنها تقویت مهارت های اجتماعی کودکان است و نوآموزان یاد میگیرند که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند لذا ورود مربیان پیش دبستانی به حوزه وظایف آموزگاران دوره ابتدایی خصوصا آموزش حروف ، آنها را از انجام وظایف خود و تحقق اهداف دوره پیش دبستانی باز می دارد.

در ادامه بهادرزاده بر ثبت اطلاعات نوآموزان پیش دبستانی در سامانه سنا توسط مراکز پیش دبستانی ، برنامه ریزی و اطلاع رسانی جهت ثبت نام مربیان مراکز پیش دبستانی در سامانه LTMS جهت شرکت در  دوره های آموزشی و لزوم استفاده مربیان از کتب پیش دبستانی مورد تایید دفتر تالیف کتب درسی تاکید کرد.

در پایان، معاون آموزش ابتدایی اداره کل و تیم همراه،در جلسه جمع بندی که با حضور ریاست، معاون آموزشی و کارشناسان منطقه در محل ستاد اسکان فرهنگیان زارچ برگزار شد  به بیان گزارش بازدید پرداختند.

آدرس کوتاه: