برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس سراسر استان یزد

مراسم جشن نیکوکاری با شعار عیدی برای همه صبح روز چهارشنبه، همزمان با سراسر کشور در یکهزار و 500 مدرسه استان یزد آغاز شد و به مدت سه روز در سطح استان برگزار می شودبه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد استاندار یزد در مراسمی که به مناسبت جشن نیکوکاری در دبیرستان دخترانه حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد گفت: دانش آموزان علاوه بر تحصیل علم با حضور در عرصه کمک به هم نوعان ، فعالیت در عرصه های اجتماعی را به صورت عملی می‎آموزند.
محمدعلی طالبی افزود: جشن نیکوکاری، موجب نهادینه شدن فرهنگ اندیشیدن به کارهای نیک و کمک به هم نوع در دانش آموزان می شود.
استاندار یزد  با اشاره به کارهای خیر مردم استان اظهار داشت: در آستانه سال نو برخی از خانواده ها در زمینه مسائل معیشتی خود با مشکلاتی روبرو هستند بنابراین با کمک های خود باید شادی و نشاط را به آنها هدیه کنیم.
این مقام مسئول گفت: ما همیشه شاهد کارهای خیرخواهانه مردمان نیک اندیش و نیک رفتار این استان در زمینه های مختلف بوده و هستیم .
وی در ادامه بیان داشت: وقف ها و عمارت های ساخته شده از جمله کارهای مردمان این خطه است و آن روزهایی که در این کشور ردپایی از تشکل های مردمی وجود نداشت در این خطه انجمن های خیریه ای وجود داشت که در زمینه کمک به همنوعان خود اقدام می کردند.
استاندار یزد تصریح کرد: این فعالیت های نشان از روحیه بالای مردم این استان در امور خیر و نیکوکاری است.
موسوی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب به دانش آموزان گفت :شما دانش آموزان مستعد، آینده سازان ایران اسلامی هستید و باید فرهنگ از خودگذشتگی و نیکوکاری در شما نهادینه گردد.

آدرس کوتاه :