برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان یزد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزداز شرکت بیش از 1600 دانش آموز استان در مسابقات قرآن و عترت خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " علی سرداری " در آیین اختتامیه این دوره از مسابقات اظهار داشت : انسان موفق کسی است که فقط به بعد آموزشی توجه نداشته باشد  و در همه زمینه ها اعم از آموزشی و پرورشی فعالیت داشته باشد .

وی تاکید کرد: دانش آموزان استان باید همانطوری که در عرصه های علمی سرآمد  هستند در فعالیت های فرهنگی ، هنری و قرآنی نیز شاخص کشور باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت : سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان با شرکت بیش از 1600 دانش آموز برگزیده شهرستانها و مناطق و نواحی استان دررشته های قرائت،حفظ،تفسیرقرآن،صحیفه ی سجادیه،نهج البلاغه ، مداحی،اذان ،انشای نماز و احکام برگزارشد.

سرداری افزود : این مسابقات به مدت چهار روز دربین دانش آموزان دختر و پسر دوره اول و دوم متوسطه در دبیرستان دوره اول شهید صدوقی یزد برگزارشد.

وی تصریح کرد : بنا به نظر شورای قرآن استان نفرات اول و دوم این مسابقات در کارگاه های آموزشی شرکت نموده و توسط اساتید دوره یک نفر انتخاب و به مرحله کشوری اعزام می شود.

سرداری گفت : مرحله کشوری این دوره از مسابقات قرآن و عترت در مردادماه سال جاری در استانهای تهران و مشهد مقدس برگزار می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح و جوایزی از نفرات برتر مسابقات تجلیل شد.

 

آدرس کوتاه: