برگزاری مراسم شکوفه ها و ورود کلاس اولی ها به مدارس

افزون بر26 هزار دانش آموز کلاس اولی سال جدید تحصیلی را در 964 کلاس درس اغاز کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در روز شنبه 31 شهریور ماه در مراسم شکوفه ها که به صورت نمادین در دبستان شهید بستانی ناحیه 2 یزد برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس شروع بهار دانایی و توانایی را گرامی داشت .

" عباسعلی دانافر" افزود : شعار سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش استان یزد « مدرسه زندگی ، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی» اعلام شد .

مدیر کل آموزش و پرورش بیان داشت : والدین و معلمان دست به دست هم دهند تا نگاه و نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش و مدرسه مطابق نگرشهای جدید در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اصلاح شود.

وی اضافه کرد: والدین باید بدانند مدرسه موفق مدرسه ای نیست که بیشترین قبولی در مدارس خاص یا غیره داشته باشد بلکه مدرسه ای موفق است که بتواند دانش آموزان مهارت محور و دارای هویت ایرانی اسلامی تربیت کند.

دانافر خاطر نشان کرد: بچه ها باید در مدرسه لذت یادگیری را تجربه کنند و هرچیزی که موجب شود دانش آموزان این لذت را از دست بدهند، باید حذف شود. به همین خاطر برگزاری هرگونه آزمون و استفاده از کتاب های کمک درسی در دوره ابتدایی ممنوع است چرا که رقابت های فردی و برگزاری آزمون های متعدد در دوره ابتدایی شادی و نشاط اجتماعی دانش آموزان را تبدیل به اضطراب و هیجان می کند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید، برنامه های خاصی برای سه سال اول دوره ابتدایی از سوی وزارتخانه در نظر گرفته شد. اظهار داشت: در این سه پایه تحصیلی مدارسی که شرایط لازم را داشته باشند به جای مشق شب، تکالیف مهارت محور، مشارکتی و پژوهشی جایگزین می شود.یعنی این دانش آموزان تکالیف مربوط به تحصیل را باید در مدرسه انجام دهند و در منزل مشق زندگی کنند .

ز

آدرس کوتاه: