حداقل کردن حداکثر

برگزاری نوزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس یزد

همزمان با هشتم آذرماه نوزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس با شعار" مدرسه ايمن، جامعه تاب آور" در دبیرستان دوره اول بنی فاطمه با حضور مسئولان استانی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان  یزد؛ همزمان با مدارس سراسر کشور نوزدهمین مانور زلزله در مدارس استان یزد با هدف مقابله، پناهگیری و خروج امن از زلزله و با شعار "مدرسه ايمن جامعه_تاب آور" با همکاری نهاد هایی چون آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزي،  هلال احمر، اورژانس، آتش نشاني، نوسازي مدارس، شهرداری و ساير دستگاه هاي خدماتي استان یزد برگزار شد.
در این مانور، دانش آموزان با پخش آژیر خطر وقوع زلزله فرضی در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه دیوارهای داخلی در کلاس، کنار دیوارهای داخلی در راهروها و دور از دیوارها در حیاط پناه گرفتند.
در مانور یاد شده دانش آموزان مدارس استان کلاس های خود را ترک و در حیاط مدرسه تجمع کردند و آموزش های عملیات امداد و نجات، اطفای حریق و کمک به مصدومان را در حضور مسئولان استانی فرا گرفتند.
هرساله برای آگاهی بخشی دانش آموزان در جهت چگونگی رویارویی شدن با حوادث و پیشگیری از خطرات ناشی از زلزله این مانور در مدارس برگزار می شود.

آدرس کوتاه: