بیش از ۱۵ هزار داوطلب کنکوردر سال جاری با هم رقابت می کنند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به کنکور سال ۹۷ گفت: داوطلبان کنکور سال جاری به بیش از ۱۵هزار نفر رسیده است که بیش از ۵۰درصد آن افراد پشت کنکوری هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "محمود زارع " با اشاره به این که کنکور سراسری در کشور ما جزو سه ماراتن بزرگ علمی کشور به حساب می آید گفت: کنکور سراسری، جشنواره ملی خوارزمی و المپیادهای علمی که گستره آن از مرز های کشور بیرون رفته است جزو سه ماراتن علمی مهم کشور به حساب می آید.

وی کنکور 97 را یک کنکور خاص خواند و گفت: کنکور سراسری 97 از یک ویژگی خاص برخوردار است که در 20 سال گذشته آخرین کنکوری است که بین دانش آموزان شاغل به تحصیل نظام قدیم برگزار می شود و دیگر در سال های آینده دانش آموز پیش دانشگاهی نخواهیم داشت.

زارع بیان داشت: طبق آمار سازمان سنجش به وزارت آموزش و پرورش کشور امسال آخرین سال برگزاری کنکور برای دانش آموزان شاغل به تحصیل نظام قدیم می باشد و از دوسال آینده کنکور برای داوطلبان پشت کنکوری نظام قدیم برگزار خواهد شد و در هر سال یک کنکور برای داوطلبان نظام قدیم و یک کنکور برای دانش آموزان نظام جدید برگزار خواهد شد.

وی اذعان داشت: ۵۰ درصد از آمارشرکت کنندگان درکنکور سراسری  را داوطلبان پشت کنکوری هستند که برای محک زدن و ترمیم خود تصمیم به شرکت در کنکور گرفته اند .

زارع تصریح کرد : شرکت کنندگان درکنکور سراسری امسال هفتم و هشتم تیرماه در دونوبت صبح و عصر در سراسرکشور به رقابت می پردازند که در صبح روز پنجشنبه رشته های علوم ریاضی و علوم انسانی  ودرنوبت عصر رشته هنر و زبان و صبح جمعه رشته های علوم تجربی داوطلبان در کنکور سراسری شرکت می نمایند.

محمود زارع افزود: مجموع آمار کنکور سراسری سال ۹۷در استان یزد ۱۵هزار و ۵۲نفر داوطلب است که از مجموع این داوطلبان ۹هزار و ۱۲۳ نفر دختر و ۵هزار و ۹۲۳نفر پسر می باشد که نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش داشته است و در ۱۵هزار داوطلب کنکور سراسری ۱۱هزار و ۴۳۳ نفر در سه گروه اصلی رقابت می کنند.

محمود زارع معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به آمار تفکیک شده هر رشته مطرح کرد: رشته ریاضی یک هزار و ۹۵۵نفر، علوم انسانی ۳هزار و ۱۹۲ نفر، علوم تجربی ۶هزار و ۲۸۲ نفر، زبان ۲هزار و ۱۸۲نفر و رشته هنر یک هزار و ۴۳۴ داوطلب حضور پیدا میکنند.

وی درخصوص حوزه های امتحانی گفت: آموزش و پرورش استان در حوزه دو شهرستان اشکذر و خاتم، دانشکده شهید صدوقی و دانشگاه یزد در حوزه شهرستان یزد و دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد در حوزه امتحانی شهرستان ها برگزار کننده کنکور سال ۹۷ هستند.

آدرس کوتاه: