تکالیف مهارت محور جایگزین مشق شب می شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد:
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد گفت : تکالیف مهارت محور جایگزین مشق شب می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " سعیده بهادر زاده " در نشست خبری با خبرنگاران استان با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو، برنامه های خاصی برای سه سال اول دوره ابتدایی از سوی وزارتخانه در نظر گرفته شد، گفت: در این سه پایه تحصیلی به جای مشق شب، تکالیف مهارت محور جایگزین می شود.
وی افزود: برای اجرای این طرح برای هر استان یک منطقه به صورت نمونه آزمایشی( پایلوت) در نظر گرفته شد که طرح یاد شده در سال تحصیلی جدید در اردکان اجرا می شود.
این مقام مسئول در ادامه از برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در استان یزد خبرداد و افزود: این همایش در قالب مقاله، قصه گویی، فیلم کوتاه، عکس، آواها و نواهای بومی محلی، دکلمه خوانی در۳۰ آبان و یکم آذر ماه 97 برگزار می شود.

وی برگزاری همایش ملّی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی را با هدف ترویج، تقویت و تثبیت هویت اسلامی - ایرانی دانست.

بهادر زاده گفت : محورهای  این همایش را هویت، رشد و تعالی همه جانبه اوان کودکی، بررسی و آسیب شناسی وضعیت موجود هویت و فرآیند هویت یابی کودکان ایران اسلامی در آموزش و پرورش پیش دبستانی ،بازنمایی هویت اسلامی ایرانی کودکان دررسانه ها سینما و فناوری های دیجیتال ارتباطی و اطلاعات عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: این 6 قالب تعیین شده با همکاری دانشگاه ها در ۱۲ محور مشخص شدند وافراد علاقه مند در این زمینه می توانند آثار خود را از5 اردیبهشت تا 5 مهر ماه به دبیرخانه این همایش واقع دریزد - چهارراه فرهنگیان - بلوار شهید پاکنژاد - اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ارسال کنند.

بهادر زاده در ادامه بر اجرای طرح تدبیر و تعالی در مدارس استان تاکید کرد و افزود: این برنامه با تکیه بر سند تحول بنیادین و نگاه تعالی بخش، مدرسه محور، مشارکت جو و کیفیت مدار در مدارس انجام می شود و طی آن تلاش می شود تا مدیران مدارس با ایجاد خلاقیت و نوآوری و اعمال روش هایی نوین و مطابق با فناوری روز در راستای تعالی وضع مطلوب تلاش کنند.

 

آدرس کوتاه: