درصدد تحقق عدالت آموزشی هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد گفت: در صدد تحقق عدالت آموزشی در سطح استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، عباسعلی دانافر با بیان این که یکی از اهداف سند تحول بنیادین، عدالت آموزشی است از این موضوع به عنوان مقوله ای مهم یاد نمود و ابراز امیدواری کرد که مسئولین آموزش و پرورش به صورت جدی تری در این حوزه وارد عمل شوند.

دانافر در ادامه با مقایسه جایگاه آموزش و پرورش در سطح جامعه با مباحث امنیت و بهداشت اظهار داشت که آموزش و پرورش نیز باید به عنوان اولویت اصلی جامعه مطرح باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد سپس به روحیه نشاط و شادابی به عنوان یکی از  گمشده های دانش آموزان اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم کتاب های کمک آموزشی، فضاهای نامطلوب آموزشی و مشق شب، نشاط و شادابی را از فرزندان ما بگیرد.

وی با لازم دانستن تربیت دانش آموزان مطابق با ساحت های 6گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تبدیل مدرسه از یک فضای آموزشی به یک نهاد اجتماعی را خواستار شد.

دانافر با ذکر این نکته که توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت، استراتژی مهم این اداره کل در حوزه مباحث پرورشی است به بازخوانی مطالبات رهبری در پیام ایشان به اجلاس سراسری نماز پرداخت.

حجت الاسلام بشکانی امام جمعه بهاباد نیز در این جلسه از سواد به عنوان مبنای توسعه، امنیت و شخصیت نام برد و ریشه بخش اعظمی از معضلات کشور را بیسوادی دانست.

وی با اشاره به مهاجرپذیر بودن شهرستان بهاباد، به آمار نرخ بیسوادی در این شهرستان اشاره کرد و دلیل آن را حضور نیروهای کارگری از استان های محروم و اتباع خارجی در این منطقه دانست.

خادمی زاده، فرماندار بهاباد نیز در این جلسه با بیان کمبود ها و چالش های موجود در این شهرستان، از لزوم ایجاد رشته های جدید برای هنرستانها با توجه معادن و شرکت های صنعتی موجود سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با همت مسئولین و خیرین، در ساخت خوابگاه برای دانش آموزان پسر و ساختمان موزه علوم طبیعی این شهرستان تسریع گردد.

لازم به ذکر است دکتر عارفی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و امین الرعایا معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان یزد نیز در این جلسه به بیان مسائل و چالش های مربوط پرداختند.

آدرس کوتاه: