دیدار اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار نموده و برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم را تشریح نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش ، دراین دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با گرامیداشت هفته معلم به خصوصیات بارز اخلاقی و شخصیت شهید مطهری (ره) اشاره کرد و ایشان را یک الگوی کامل برای فرهنگیان و معلمان جامعه اسلامی دانست .

" آیت الله ناصری "  در ادامه با بیان اینکه حضرت امام راحل (ره) از همه می خواهند تا کتب این شهید را مطالعه کنند، تصریح کرد: بدون شک همه کتب منتشره قابل استفاده برای اقشار مختلف مردم است  .

وی یکی از ویژگی های بارز شهید مطهری را دغدغه هدایت مردم عنوان کرد و افزود : کتابهایی که استاد می نگاشتند تما می بر اساس نیاز جامعه و مشکلات به روز جامعه است که به صورت عملی و تئوری در اختیار مردم قرار دارد و به حل شبهات در جامعه  کمک می کند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد : باید کتابهای استاد شهید مطهری (ره) برای دانش آموزان و بویژه فرهنگیان خلاصه شود تا آن ها را مطالعه کنند و با مسائل آن آشنا شوند.

امام جمعه یزد افزود : استان یزد معلمین نمونه و شاخص و سرآمدی دارد و امیدوارم استان یزد در همه زمینه ها همچون زمینه آموزشی در کشور سرآمد و برتر باشد .

درابتدای این نشست  نیز مدیرکل آموزش و پرورش گزارشی از برنامه های هفته معلم را ارئه کرد و گفت :برنامه های این هفته از روزپنج شنبه ششم  اردیبهشت ماه  با غبارروئی گلزار شهدای معلم آغاز و با برپائی مراسم تجلیل از معلمان در شهرستانها ، مناطق و مدارس ادامه می یابد.

"عباسعلی دانافر"  برگزاری نمایشگاه کتاب آثار شهید مطهری، برگزاری شب شعر معلم با حضور معلمان شاعر، برگزاری محفل انس با قرآن توسط قاریان برتر فرهنگی ، همایش شب خاطره معلم ، برگزاری جنگ با برنامه های شاد در هفته معلم و ویژه برنامه های مسابقات فرهنگی و هنری را ازدیگر برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم ذکرکرد .

وی از دیگر برنامه های هفته معلم به مراسم سپاس از معلمان ایثارگر، جانبازان، آزادگان ، گلباران مزار شهدای فرهنگی، طرح دیدار یاران و تجلیل از معلمان  دارای فرزند شهید اشاره کرد.

 

 

آدرس کوتاه: