دیدار روسای ادارات آموزش و پرورش استان با امام جمعه یزد

در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 98-97 روسای مناطق 14 گانه آموزش و پرورش استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند.

به گزاش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "آیت الله ناصری" در این دیدار با اشاره به اینکه رسیدن به کمال و قرب الهی؛ هدف از خلقت انسان است اظهار داشت : خداوند متعال رشد و کمال انسان را خواسته است تا انسان به کمال برسد و زندگانی با کمال و انسانیت، همراه با نعمت های الهی داشته باشد.

وی افزود : آخرت همیشگی است و انسان همیشه احتیاج دارد که برای آنجا زاد و توشه داشته باشد تا زندگانی خودش را در آنجا همراه با نعمت هایی ببیند به همین منظور باید اطاعت خدا کنیم و باید معنویت را در زندگانی مان بیاوریم.

امام جمعه یزد برلزوم تربیت الهی انسان ها از زمان طفولیت تاکید کرد و گفت : معلّمین و اساتید در کنار زحمت های فراوانی که می کشند باید در ارتباط با خدایی کردن دانش آموزان همچنین ارتباط دادن آنها با خدا تلاش کنند و پشتوانه خدایی داشتن را به آنها بفهمانند چون استکبار جهانی، شیطان ها و شیطان صفتان در دنیا می خواهند نوجوانان و جوانان را از آن هویت و فطرت خدایی دور کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به والدین و مسئولین تصریح کرد : مادرها، پدرها، معلم ها، اساتید، روحانیون، همه ما باید نسبت به جوانان احساس مسئولیت داشته باشیم و نسبت به دین و نسبت به تربیت، زنده کردن فطرت، خدایی کردن، سلامت معنویت و سلامت جسم و جان و روح آنها حساس باشیم.

وی افزود : امیدوارم خدای متعال به ما توفیق دهد که بتوانیم نسبت به تربیت بچه های مان، کوشا باشیم و مسئولین و ارگان های فرهنگی و دولتی در تربیت دینی و برنامه ریزی هایی که در ارتباط دیندار کردن و تربیت دینی دارند جدّی باشند که فردا در حضور خدای متعال مسئول هستند.

گفتنی است " عباسعلی دانافر" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این دیدار گزارشی از برنامه های پروژه مهر سال تحصیلی98-97 ارائه نمود .

آدرس کوتاه: