روزشمار هفته شوراهای آموزش و پرورش اعلام شد

رییس اداره مشارکتها و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش استان یزد در هفته شوراهای آموزش و پرورش، روز شمار این هفته که از ۲۴ دی آغاز می‌شود و تا ۳۰ دی ادامه می یابد، اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عبدالحمید صابری" اظهار داشت : در این هفته سعی می شود توسط فرمانداران ، بخشداران و با حضور اعضای شوراهای استان ، شهرستان و مناطق درجمع دانش آموزان به تشریح قوانین مربوط به شورای آموزش و پرورش پرداخته شود.

بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در استان یزد با حضور استاندار و " عبد الرسول عمادی " سرپرست معاون آموزش متوسطه وزارت و فرمانداران و بخشداران در استانداری یزد برگزار شد.

وی افزود: قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش منطقه ای قبل از انقلاب در بهمن ماه 1348 در8 ماده و 4 تبصره به تصویب رسید و بعد از انقلاب در 26 دیماه 1372 به تصویب مجلس شورای اسلامی و در 29 دیماه همان سال به تایید شورای نگهبان رسیدکه این قانون مشتمل بر 22 ماده و 21 تبصره  می باشد

صابری تصریح کرد : تشکیل اولین شورای آموزش و پرورش در استان یزد 10 خرداد 1374 بوده و تاکنون 264 جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تعداد 1645 مصوبه به تصویب رسیده که ریاست آن بر عهده استاندار که بالاترین مرجع تصمیم گیری در استان می باشد تشکیل می شود.

رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش استان یزد خاطر نشان کرد که شورای آموزش و پرورش استان یزد در سال جاری تاکنون 10 جلسه تشکیل گردیده که با تصویب 50 مصوبه که اکثر آنها اجرایی گردیده یا در حال اجرا است می باشد و مسئول پیگیری اجرای این مصوبات برعهده مسئول دبیرخانه شورای آموزش و پرورش استان  ودر شهرستان ها و مناطق  نیز رابطین شورا بر عهده دارند.

صابری در ادامه روز شمار هفته گرامیداشت شورای های آموزش و پرورش را به شرح ذیل اعلام کرد :

دوشنبه ۲۴دی‌ماه: روز " شورای آموزش‌وپرورش، سند تحول، تعالی تعلیم و تربیت"

 

سه‌شنبه ۲۵دی‌ماه: روز "شورای آموزش‌وپرورش، مشارکت‌های مردمی، نظارت همگانی"

 

چهارشنبه ۲۶دی‌ماه: روز "شورای آموزش‌وپرورش، رسانه، ترویج فرهنگ مشارکت"

 

پنج‌شنبه ۲۷دی‌ماه: روز "شورای آموزش‌وپرورش، سمن‌ها و نهادها، بسط عدالت آموزشی"

 

جمعه ۲۸دی‌ماه: روز "شورای آموزش‌وپرورش، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی"

 

شنبه ۲۹دی‌ماه: روز "شورای آموزش‌وپرورش، تمرکززدایی، آموزش‌وپرورش پویا "

 

یکشنبه ۳۰دی‌ماه: روز " شورای آموزش‌وپرورش، جذب نخبگان، توسعه پایدار" 

 

 

 

آدرس کوتاه: