سازمان دانش‌آموزی بازوی توانمند آموزش و پرورش

سازمان دانش‌آموزی بازوی توانمند آموزش و پرورش در تحقق سند تحول بنیادین به ویژه در اجرایی شدن رویکرد تربیت در ساحت های شش گانه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاری پانا مدیر کل اموزش و پرورش استان بیان داشت: توانمند ترین بازوی آموزش و پرورش در تحقق سند تحول بنیادین به ویژه در اجرایی شدن رویکرد تربیت در ساحت های شش گانه سازمان دانش‌آموزی است.

عباسعلی دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی بیان داشت: مهم ترین رسالت آموزش و پرورش اجرایی کردن سند تحول بنیادین است که آموزش و پرورش با کمک سازمان دانش‌آموزی این رسالت مهم را اجرایی می کند.

وی وظیفه اصلی آموزش و پرورش را تربیت دانست که در سند تحول معلم برابر با مربی است، و تربیت در ابعاد 6 گانه هنری، اقتصادی، اعتقادی، اجتماعی، سیاسی و... کارآمد خواهد بود.

دانافر بزرگترین بازوی آموزش و پرورش را برای تحقق رویکرد سند تحول بنیادین، سازمان دانش‌آموزی عنوان کرد و بیان داشت: سازمان دانش‌آموزی با رویکرد فرهنگی هنری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سازمان دانش‌آموزی «همفکری، همدلی، همیاری» گفت: شناخت، احساسات، رفتار در این سه شعار گنجانده شده است یعنی تمامی رسالت های آموزش و پرورش را شامل می شود.

وی هویت بخشی به کودکان را عامل موثر دیگر در تحقق سند تحول بنیادین دانست و اظهار داشت: هویت بخشی به کودکان وظیفه و رسالت تمامی دستگاه ها است و باید به گونه ای آموزش داده شود که آنها به ایرانی بودن خود افتخار کنند.

این مقام مسئول در پایان از فعالیت های سازمان دانش‌آموزی که باعث تزریق مفید به بدنه آموزش و پرورش شده است تشکر و قدردانی کرد و سازمان دانش‌آموزی را بدنه مهم تشکیلات دانش‌آموزی دانست که توانسته این رسالت را به خوبی ایفا کند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان هم در این جلسه وظیفه و رسالت اصلی سازمان دانش‌آموزی را تربیت اجتماعی دانش‌آموزان دانست و بیان کرد: فراگیری مهارت های تشکیلاتی و گروهی علاوه بر اعتلای همه جانبه شخصیت آنان، سبک زندگی ایرانی اسلامی را به دانش‌آموزان می آموزد.

حسینعلی ملانوری رئیس سازمان دانش‌آموزی استان در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی اداره کل، مربیان پیشتاز مناطق و نواحی استان برگزار شد، سازمان دانش‌آموزی را محصول اندیشه، حمایت و تلاش همه کسانی دانست که دل در گرو رشد و طراوت نسل نوجوان و جوان دارند.

ملانوری از جذب و ساماندهی 31 هزار و 635 دانش‌آموز پیشتاز با رهبری هزار و 200 مربی خبر داد و افزود: از این تعداد 19 هزار دانش‌آموز دختر و 12 هزار و 635 دانش‌آموز پسر هستند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود آمار دانش‌آموزان در حوزه گردشگری را دو هزار و 500 نفر درون استانی و 7 هزار نفر خارج از استان بیان کرد.

ملانوری از راهیابی 2 نفر از دانش‌آموزان عضو مجلس به کرسی های کشوری خبر داد و افزود: سارا فلاح به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس دانش‌آموزی کشور و علی فرهمند به عنوان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی هنری مجلس دانش‌آموزی کشور برای اولین بار این افتخار را برای استان یزد کسب کردند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان خبرگزاری پانا، مجمع خیرین دانش‌آموزی، تشکیل اولین پارلمان مشورتی دانش‌آموزی در کشور را از فعالیت های دیگر این سازمان عنوان کرد.

وی در پایان از حمایت و درایت مسئولان استانی و تلاش و کوشش مضاعف همکاران در استان و شهرستان ها که در تحقق اهداف سازمان دانش‌آموزی کوشش کردند قدردانی کرد.

آدرس کوتاه: