سازمان دانش آموزی تحقق بخش سند تحول بنیادین است

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد :
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در نشست شورای برنامه ریزی سازمان دانش‌آموزی گفت: سازمان دانش‌آموزی در تحقق اهداف اجتماعی سند تحول بنیادین نقش بسزایی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، در این نشست "عباسعلی دانافر" بیان داشت: باتوجه به اینکه خروجی آموزش و پرورش مطابق با انتظارات جامعه نیست برای متحول شدن آن توجه به سند تحول بنیادین باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

دانافر با اشاره به اینکه نظام آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین به نهادی اجتماعی در سند 6گانه تعبیر شده است افزود: در راستای تحقق این سند و ورود دانش‌آموزان به عرصه اجتماعی سازمان دانش‌آموزی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار و نقش بسزایی را همگام با معاونت پرورشی ایفا می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان دانش‌آموزی با توسعه فعالیت های اخلاق محور، تشکیلاتی و ... موجب ایجاد همکاری، همدلی و افزایش تعامل اجتماعی دانش‌آموزان می شود که در تربیت اجتماعی آنها اثرگذار است.

وی در پایان تاکید نمود: یکی از بزرگترین ظرفیت ها غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان است که در این راستا نیز سازمان دانش آموزی با برگزاری اردو ها و سایر فعالیت های خود نقش بسزایی دارد.

دانافر افزود : در راستای حضور فعال دانش آموزان در عرصه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و در قالب طرح هر مدرسه یک خبرنگار بررسی های لازم جهت آموزش 2500 دانش‌آموز در حوزه خبرگزاری پانا انجام شود.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه خبرنگاری زمینه ای برای افزایش فعالیت های اجتماعی دانش‌آموزان در عرصه های مختلف جامعه است بیان داشت: آموزش و پرورش جهت تحقق این هدف مهم همیاری و مشارکت خود را در تمامی زمینه ها اعلام می دارد.

وی گفت: دانش‌آموزان با استعداد و علاقه مند در زمینه خبرنگاری آموزش صفر تا صد خبر نویسی واصول خبرنگاری را با تامین هزینه ازطرف اداره کل خواهند دید تا درنهایت جذب خبرگزاری پانا شوند.

دانافر با اشاره به اینکه دانش‌آموزان آینده سازان کشور هستند افزود: ورود به عرصه اجتماعی دانش‌آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است که این مهم با ورود دانش‌آموزان به عرصه خبرنگاری تحقق می یابد.

رئیس سازمان دانش آموزی استان  نیز در این نشست بیان داشت: فعالیت هایی که می تواند الگویی برای تمام عرصه های مختلف باشد و باعث گسترش فرهنگ و سبک زندگی ایران اسلامی شود شایسته و سنجیده خواهد بود که سازمان دانش‌آموزی یکی از زمینه های فراهم نمودن این بستر می باشد.

"حسینعلی ملانوری" با اشاره به انتخاب دانش آموز"سارافلاح" عضو هیئت رئیسه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی کشور و "علی فرهمند" به عنوان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دانش‌آموزی کشور که از افتخارات حاصله برای استان یزد می باشد افزود: رشد اجتماعی دانش‌آموزان در این عرصه ها باعث گشایش بستر های مناسب در حوزه آموزشی می شود.

وی به اجرای طرح حمایت از دانش‌آموزان نیازمند(محاد) که در راستا‌ی رسالت دینی است و به همت دانش‌آموزان اجرا شد اشاره کرد.

ملانوری به برگزاری اردوهای داخل و خارج از استان، طرح شهردار مدرسه، المپیاد بازی های فکری، آموزشی و سرگرمی، اردوی استانی و ملی پیشتازان، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، دوره های آموزش عکاسی و خبرنگاری، تاسیس پایگاه های اوقات فراغت، همایش آب بان و ... که از دیگر فعالیت های سازمان دانش‌آموزی می باشد اشاره نمود.

آدرس کوتاه: