شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزارشد

با حضور مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش ؛
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از ایجاد اتاق اولیاء در ۱۰ درصد مدارس کشور در سال جاری خبر داد و گفت: این برنامه به تدریج در سایر مدارس کشور نیز اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " نورعلی عباسپور" در این نشست درباره جزئیات راه‌اندازی اتاق اولیاء در مدارس اظهار کرد: در آموزش و پرورش بر نقش اولیاء در فرآیند تعلیم و تربیت تاکید بسیاری می‌شود.

وی افزود: فراهم شدن امکان گفتگوی والدین و فرزندان با معلمان و مدیر مدرسه از جمله کارکردهای راه اندازی اتاق اولیاء در مدارس است  .

مدیرکل  انجمن اولیاء و مربیان وزارت گفت : ماموریت اصلی ما درانجمن اولیاء و مربیان مدارس  مباحث آموزش خانواده است و باید به این موضوع اهمیت داده شود.

وی افزود : انجمن اولیاء و مربیان در طی سالیان گذشته با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است .

عباسپور با اشاره به فعالیت های انجمن اولیاء و مربیان در مدارس گفت : باید در کنار مباحث تئوری بیشتر به کارهای عملیاتی توجه کنیم .

وی با بیان اینکه اساسنامه انجمن اولیاء و مربیان در حال بازنگری است افزود : سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به موضوع انجمن اولیاء و مربیان توجه و تاکید ویژه ای دارد.

مدیرکل دفتر مرکزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به گستردگی حجم کار انجمن، اولیا و دانش آموزان و خانواده تاثیر بسیار مهمی در آموزش دارا هستند.

وی اضافه کرد: این بخش فعالیت های بسیاری را دارد که ارتباط بین خانه و مدرسه این فعالیت ها را تسریع می بخشد و استفاده از ظرفیت خانواده ها راهگشای بسیاری از مشکلات است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست افزود : آموزش و پرورش بدون مشارکت های مردمی و خانواده نمی تواند به اهداف خود برسد و آنها بزرگترین سرمایه های آموزش و پرورش هستند.

" عباسعلی دانافر" با بیان اینکه انجمن به عنوان یکی از ارکان تسهیل کننده آموزش و پرورش است اظهار داشت : اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بدون مشارکت عمومی غیر ممکن است.

وی خاطر نشان کرد : به طور کلی آموزش و پرورش هدفش به معنای تعلیم و تربیت  و جامعه پذیرکردن نسل کودک و نوجوان است یعنی آنها تربیت شوند و بتوانند هم خودشان و هم جامعه را اداره کنند .

دانافر با اشاره به اینکه آماده کردن دانش آموزان برای زندگی آینده و کسب مهارتهای زندگی اجتماعی از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش است افزود : برای اجرایی کردن این هدف نیازمند همراهی همه نهادها و ارگانها هستیم و فقط مدرسه به تنهایی نمی تواند این نقش را ایفا کند .

دانافر با اشاره به اهمیت انجمن اولیاء و مربیان در مدارس گفت : در زمان حاضر دانش آموزان به غیر از مدرسه و خانواده از طریق شبکه های اجتماعی با عوامل بیرونی دیگری سر و کار دارند و از آنها تاثیر می گیرند که در این زمینه ها باید برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به وجود شبکه های اجتماعی می طلبد والدین و مدرسه دست به دست هم بدهند و در مقابل آسیب های اجتماعی دانش آموزان را ایمن کنند.

گفتنی است سایر اعضاء نیز در ادامه نقطه نظرات و دیدگاههای خود را بیان نمودند.

 

 

آدرس کوتاه: