مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه آموزش و پرورش برگزارشد

به مناسب 17 مرداد و روز خبرنگار؛
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: آموزش و پرورش یزد برای پیشبرد اهداف خود نیازمند حمایت رسانه ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "عباسعلی دانافر" در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش استان یزد ۳۰ هزار نیرو شامل ۱۵ هزار معلم و ۱۵ هزار بازنشسته همچنین 240 هزار دانش آموز دارد.

دانافر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید اولویت اول جامعه باشد افزود :  گفتمان آموزش و پرورش باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود و راه برون رفت از مسائل و مشکلات کشور توجه حداکثری به آموزش و پرورش و مسائل آن است.

وی تصریح کرد: تلاش کنیم از هر فرصت و پتانسیلی که در اختیار داریم استفاده کنیم  تا آموزش و پرورش کانون توجه همه آحاد جامعه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بیان داشت چیزی را که امروز در حوزه روابط اجتماعی، بهداشت و فرهنگ و وضعیت شاهد آن هستیم  بازخورد ۳۰ سال پیش است و طبیعی است که عملکرد امروز ما نیز ۳۰ سال دیگر نمود پیدا خواهد کرد بنابراین باید مراقب برنامه ریزی ها و اقدامات خود باشیم.

وی تاکید کرد:آموزش و پرورش باید دغدغه اصلی و مورد حمایت همه ارکان نظام باشد  و روی آن سرمایه گذاری کنند و هزینه کردن در آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است .

دانافر افزود : ضروری است که نه تنها ذهنیت خودمان بلکه ذهنیت آحاد جامعه را به آموزش و پرورش معطوف کنیم و همه دست به دست هم دهیم تا آموزش و پرورش اولویت اول جامعه باشد .

دانافر تصریح کرد: همه ما نسبت به فرزندان و آیندگان خود مسئولیم و امروز باید به نحوی برنامه ریزی کنیم که آیندگان دچار مشکل نشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به 17 مرداد روز خبرنگار گفت: بزرگترین رسالت خبرنگاران در کنار تمام رسالت‌ها و ماموریت هایی که دارند، افزایش و ارتقای قدرت تحلیل مخاطبان است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید در این زمینه آموزش و پرورش را یاری کنند،‌ افزود: خبرنگار باید ذهن جامعه را تحلیل‌گر بار بیاورد و برای این مهم نیاز است که تعریف درست و کاملی از هر موضوع ارائه شود.

گفتنی است در این مراسم از خبرنگاران فعال در حوزه آموزش و پرورش به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.

آدرس کوتاه: