مهارت آموزی جوانان در غنی سازی اوقات فراغت آنها ضروری است

استاندار یزد:
استاندار یزد گفت: رویکرد مهارت آموزی نوجوانان و جوانان در غنی سازی اوقات فراغت آنها ضروری است تا در آینده افرادی مسئولیت پذیر، توانمند تربیت و عهده دار امور مختلف اجتماعی شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، محمود زمانی قمی سه شنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: باید دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت مهارت گفت و گو ، رعایت حقوق دیگران، معاشرت و تعامل با دیگران را فراگیرند.
وی اظهار کرد: نباید دانش آموزان را تک بعدی تربیت کرد، زیرا آنها در چنین حالتی فقط در یک مسیر حرکت خواهند کرد و مهارتی را فرا نخواهند گرفت.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان در ادامه با بیان اینکه باید در برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان تجدید نظر شود، افزود: در پایان تعطیلات تابستان دستگاهها مرتبط فقط به ارائه گزارش عملکرد خود اکتفا نکنند بلکه نتایج کلاس های برگزار شده را که مهم است، تجزیه و تحلیل و ارایه کنند.
زمانی قمی اضافه کرد: تجزیه و تحلیل برنامه های اوقات فراغت و استفاده از نظر دانش آموزان منجر به برنامه ریزی دقیق و در نهایت خروجی مطلوب خواهد شد و ارزیابی مراحل انجام شده باعث ارتقای کیفیت برنامه ها ، تعدیل و برنامه ریزی صحیح خواهد شد.
استاندار یزد اضافه کرد: در پایان کلاس های اوقات فراغت به جای گزارش های تکراری ، گزارش واقعی ارایه ،حتما دیدگاه دانش آموزان و خانواده ها ذکر شود.
امام جمعه موقت یزد نیز دز این نشست افزود : باید برنامه اوقات فراغت سالهای قبل را مرور کرد تا نکات ضعف و مثبت آن ارزیابی شود.
" حجه الاسلام والمسلمین محمد حسن معز الدینی " گفت : باید برنامه های اوقات فراغت در رشته های مختلف مهارت آموزی باشد تا دانش آموزان پس از طی دوره های اوقات فراغت یک مهارت یا حرفه را فرا گرفته باشند.
وی خاطر نشان کرد : این فرصت برای خانواده ها فراهم شود تا به صورت خود جوش فرزندان خود را در تابستان به سمت حرفه های مختلف هدایت کنند تا یک مهارتی را برای آینده خود کسب نمایند.
معز الدینی تاکید کرد: ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که دانش آموزان مهارت تعامل با دیگران، معاشرت و اخلاق گفتگو را در اوقات فراغت تابستان فرا بگیرند .
 

آدرس کوتاه: