نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در یزد آغاز شد

نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی در دانشگاه یزد آغاز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد، نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی صبح چهارشنبه با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، مدیران کل آموزش و پرورش استانهای مختلف کشور، معاونان آموزش ابتدایی و جمعی از آموزگاران و مربیان در سالن دکتر جلیل شاهی یزد آغاز شد.

دبیر این همایش با اشاره به اینکه نخستین همایش ملی کودکان ایران اسلامی به مدت دو روز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: 2 هزار و 200 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه همایش ارسال شده که از مجموع آثار 415 مورد در بخش مقاله، 118 فیلم کوتاه، 235 اثر در بخش قصه گویی، هزار و 161 عکس، 145 اثر مربوط به بخش آواها و نواهای بومی - محلی و بقیه نیز در بخش دکلمه ارسال شده است.

سعیده بهادرزاده عنوان کرد: از سوی هیئت داوران از مجموع مقالات علمی، 200 مورد پذیرفته شد که 52 مورد آن در قالب سخنرانی ارائه می شود و در مجموع از 20 اثر برگزیده در بخش های مختلف در اختتامیه همایش تجلیل می شود.
وی افزود: هویت، رشد و تعالی همه‌جانبه دوران کودکی، عناصر هویت و فرایند هویت‌یابی در کودکان دوره پیش‌دبستانی در بستر فرهنگ اسلامی ایرانی، بررسی و آسیب‌شناسی وضعیت کودکان، نحوه بازنمایی آنها در الگو هویت اسلامی ایرانی از محور‌های این همایش است.
بهادرزاده عنوان کرد: نقش فرایندهای اجتماعی در هویت یابی کودکان، بازنمایی هویت اسلامی ـ ایرانی کودکان در رسانه ها، سینما و فناوری های دیجیتال ارتباطی، اطلاعاتی و انواع هویت کودکان و نحوه بازنمایی آن در الگوی هویت اسلامی با توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش از دیگر محورهای همایش است.

وی با اشاره به برگزاری 11 کارگاه آموزشی در حاشیه این همایش بیان کرد: 3 هزار و 800 نفر ساعت در این همایش آموزش داده می شوند.

آدرس کوتاه: