نخستین کمیته مراکز مشاوره خانواده انجمن اولیاء و مربیان برگزارشد

نخستین کمیته مراکز مشاوره خانواده اداره انجمن اولیاء و مربیان در سالن شهید ساداتی اداره کل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، معاون پشتیبانی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان یزد در این نشست جذابیت و نگاه جدید به آموزش خانواده را از وظایف اصلی اداره انجمن اولیاء و مربیان دانست.

" علی دهقان بهاء آبادی"  تقویت بنیان خانواده و کمک به افزایش سطح توانایی ها و مهارت خانواده در ایفای نقش تربیتی دانش آموزان را مهم دانست و بیان نمود که اولیاء باید احساس کنند که به مشاور نیاز دارند.

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان  و دبیر کمیته نیز در ادامه آیین نامه اجرایی مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده را تشریح نمود و به ضرورت و اهمیت مراکز مشاوره خانواده در جهت رفع مشکلات خانوادگی، تحصیلی و تربیتی دانش آموزان و ارتقای سلامت روحی-روانی خانواده ها اشاره کرد.

" ابراهیم پیمان فر" افزود : مطابق اصل 10 قانون اساسی  خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است و همه قوانین و مقررات باید در راستای آسان کردن تشکیل خانواده و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.

همچنین در این نشست اعضای کمیته نیز به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مراکز و چگونگی نظارت بر روند مدیریت مراکز مشاوره خانواده نیز پرداختند.

آدرس کوتاه: