نشست روسای مناطق 14 گانه آموزش و پرورش استان یزد برگزارشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تحقق 100درصدی سند تحول بنیادین باید مهمترین دغدغه آموزش و پرورش استان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در نشست روسای شهرستانها و مناطق استان که درپژوهشکده تعلیم و تربیت برگزارشد اظهار داشت : مهم ترین دغدغه آموزش و پرورش باید تحقق سند تحول بنیادین باشد و در هرفرصتی توسط مدیران و نیروهای توانمد به تبیین سند بپردازیم.

وی افزود : همه فعالیتهای آموزش و پرورش باید به سند تحول پیوند خورده باشد و از هرکاری که با سند تحول تطبیق ندارد خودداری کنیم .

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به سياست‌ها و استراتژي‌هاي آموزش و پرورش در كشور و استان يزد تصريح كرد: لازمه تحقق و حركت در مسير سند تحول بنيادين تحول در محتوي و برنامه‌ها از سطح كلان كشور تا كف مدرسه و همچنين تحول در مديريت است.

وي با تاكيد بر حركت در مسير سند تحول، خرد كردن سند و آوردن آن به بطن مدرسه و كلاس را راهكار تحقق آن خواند و گفت: هرچند براي اجرايي شدن سند نيازمند منابع هستيم ولي بايد در شرايط كنوني منابع موجود و داشته‌هايمان را در اين مورد بسيج كنيم و موانع را از پيش روي برداريم.

دانافراز تلاش آموزش و پرورش براي شكل‌گيري مناسب هويت دانش‌آموزان به عنوان يكي ديگر از سياست‌هاي كلان آموزش و پرورش ياد كرد و افزود : هویت ملی،دینی،استانی وانسانی 4 محور در حوزه هویتی دانش آموزان است که باید در جهت شناسایی و تقویت آنها به دانش آموزان تلاش کنیم .

توجه به نوشت افزار ایرانی، اقتصاد مقاومتی، کنترل بوفه مدارس از نظر مسائل بهداشتی ، حذف آزمونها،ممنوعیت کتابهای کمک آموزشی و کاهش تکلیف و مشق شب دانش آموزان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است روسای شهرستانها، مناطق و نواحی ادارات آموزش و پرورش استان نیزدر این نشست به ارائه گزارس عملکرد جهت شروع سال تحصیلی 97-98 پرداختند.

آدرس کوتاه: