نشست شورای آموزش وپرورش استان یزد

استاندار یزد : مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شود

استاندار یزد در نشست شورای آموزش‌و پرورش استان که در شهرستان بافق برگزار شد از تشکیل کمیته‌ای برای ارزیابی وضعیت مسکن فرهنگیان در استان خبر داد و عنوان کرد: با تشکیل این کمیته مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شود.

یازدهمین نشست شورای آموزش‌وپرورش استان با حضور استاندار یزد، امام‌جمعه بافق، فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن اجلاس آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه آموزش‌و پرورش در همه ادوار انقلاب، پشتیبان نظام بوده است گفت: ریشه همه تعالی‌ها و توسعه در کشور آموزش‌و پرورش است.

«محمود زمانی قمی» در ادامه به تشریح مباحث مطرح‌شده در رابطه با دستور کار این نشست پرداخت و از تشکیل کمیته‌ای برای ارزیابی وضعیت مسکن فرهنگیان در استان خبر داد و افزود: با تشکیل این کمیته مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شود.

وی تقویت و اعزام تورهای علمی معلمان نخبه به شهرستان‌ها و مهارت‌آموزی دانش آموزان را از موضوعات ضروری و قابل‌پیگیری از سوی آموزش‌وپرورش استان دانست.

ایشان تجلیل از استعدادهای برتر، نخبگان علمی کنکور و جشنواره خوارزمی در 24 اسفندماه جاری را یادآور و بیان کرد: این جشنواره با عنوان جشنواره «افتخار 24» به‌منظور برتری استان یزد طی 24 سال متوالی در کنکور سراسری در مرکز استان برگزار می‌شود.

وی به 12 اردیبهشت هم اشاره و خاطرنشان کرد: گرامیداشت روز معلم در سال 97 باید باشکوه و درشان معلمان و بهتر از سال‌های قبل برگزار شود.

زمانی قمی، همچنین شمار گردشگران یزد را با توجه به ثبت جهانی این شهر رو به افزایش خواند و تأکید کرد: در رابطه با اسکان مسافران نوروزی برنامه‌ریزی‌شده و مدارس سطح استان یزد آماده استقرار و اسکان میهمانان در ایام نوروز هستند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد نیز درابتدای این نشست به تشریح دستورکار یازدهمین نشست شورای آموزش وپرورش استان در سالجاری پرداخت و از آمادگی آموزش وپرورش استان برای ارائه خدمات لازم به مسافران نوروزی خبرداد

دکتر عباسعلی دانافر به تجهیز افزون بر3 هزار و 800 کلاس درس در نزدیک به 420 مدرسه اشاره کرد و گفت در سال گذشته 54 هزار خانوار از خدمات اسکان آموزش وپرورش بهره مند شده اند

دانافر  شکل گیری ستاد بزرگداشت مقام معلم استان را یادآورشد وافزود : رئوس افزون بر50 برنامه برای گرامیداشت هفته مقام معلم پیش بینی و ارائه شده است

ایشان تداوم صدرنشینی دانش آموزان استان درکنکور سراسری برای بیست و چهارمین سال پیاپی را به همه دانش آموزان ، خانواده ها ، معلمان و دست اندرکاران امر خطیر علیم وتربیت استان تبریک گفت و افزود : درهمایش افتخار 24 که پنجشنه 24 اسفند برگزار می شود از افتخار آفرینان کنکور سراسری ، مدال آوران المپیاد های علمی و جشنواره جوان خوارزمی تجلیل می شود .

ارائه برنامه های پیشنهادی هفته بزرگداشت مقام معلم ، بررسی چالش های آموزش وپرورش در شهرستان بافق ، گزارشی از آمادگی ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان استان یزد ، گزارشی از نحوه اجرای تورعلمی ، گزارشی از روند انتخاب رشته دانش آموزان و مسائل مرتبط با آن ، جمع بندی اقدامات خیرین در امر مدرسه سازی در سال 96 ،  گزارشی از اقدامات نوسازی مدارس دربافق و بهره مندی از نقطه نظرات اولین مدیرکل پس از انقلاب استان به عنوان پیشکسوت میهمان شورا از دیگر مباحث شورای آموزش وپرورش استان بود.

آدرس کوتاه: