نشست شورای آموزش وپرورش استان یزد در میبد

استاندار یزد: همه دستگاههای استان ، آموزش و پرورش را یاری کنندبه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد یازدهمین نشست شورا ی آموزش و پرورش استان یزد با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرائی استان یزد در فرمانداری میبد برگزار شد .
استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش تصریح داشت: حل مشکلات آموزش و پرورش اولویت نخست ادارات کل بوده و در این زمینه آموزش‌ و پرورش باید بدون هیچ دغدغه به کیفیت آموزش و تربیت بپردازد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد " محمود زمانی قمی"  استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش استان ضمن درخواست از ادارات کل استان جهت رفع مشکلات آموزش و پرورش بیان داشت: تعامل همه دستگاهها با آموزش و پرورش سبب پیشبرد اهداف و رفع چالشهای این نهاد زیربنایی کشور می شود.
وی با بیان اینکه از قبل گزارش‌هایی را داشتم که هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها با آموزش‌ و پرورش را طلب می‌کرد اظهار داشت: از دستگاه‌های خدمت رسان گرفته تا مسائل و مواردی از قبیل واگذاری زمین، حل مشکلات و مسائلی که خیرین عزیز ما با آن روبرو هستند و واقعاً قرار نیست که خیرین گران‌قدر ما در استان یزد همه امکانشان را به میدان بیاورند و با آغوش باز کمک کنند آن وقت برای واگذاری زمین دچار مشکل باشند.
استاندار تصریح داشت: ضمانت اجرای مصوبات شورای آموزش‌ و پرورش قانون شکل‌گیری همین شوراست و مدیران همه دستگاه‌ها برای پیشبرد مسائل آموزش‌ و پرورش همراه بودند.
زمانی قمی بابیان اینکه مدیرکل، معاونین و رؤسای مناطق و شهرستان‌های آموزش‌ و پرورش نباید دغدغه‌هایی از قبیل ناهماهنگی با بخش‌های دیگر دولت و ادارات را داشته باشند افزود: ما باید این فرصت را به آموزش‌ و پرورش بدهیم که آن‌ها بیشتر به کیفیت آموزش و تربیت بپردازند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز قدردانی از همه مدیران، دبیران، شاغلین و بازنشستگان و همه‌کسانی که اعتلای ایران را رقم می‌زنند گفت: شما معلمان حق بزرگی بر گردن همه ما دارید و  با کمترین امکانات بزرگ‌ترین مسئولیت را انجام می‌دهید و تربیت و رشد و اعتلای استان را بر عهده ‌دارید  من از این بابت از شما عذرخواهی می‌کنم.
وی در ادامه  به تجلیل از مقام معلم در هفته بزرگداشت معلم و بهره‌گیری از نظرات اصحاب علم و دانش و آموزش‌ و پرورش پرداخت و گفت: حتی عزیزانی که امروز به‌افتخار بازنشستگی نائل آمدند صاحبان اندیشه هستند که مسئولان اجرایی می‌توانند از آن‌ها مدد بگیرند.
زمانی قمی در پایان از طراحی سامانه ای جهت کیفیت بخشی به وضع آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: قرار شد در مسیر کیفت بخشی به وضع آموزش‌وپرورش هم سامانه‌ای طراحی شود تا نظرات صاحبان اندیشه و فکر به‌خصوص اهالی فرهنگ و آموزش‌وپرورش در سراسر استان اخذ و برای بزرگداشت هفته معلم هم در سال آینده برنامه‌های دقیق‌تری پیش‌بینی شود.
همکاری ادارات آب و گاز درپرداخت قبوض مدارس، مقاوم‌سازی مدارس، تعامل میراث فرهنگی با آموزش ‌و پرورش، تعامل اوقاف با آموزش‌ و پرورش، بررسی مشکلات مدارس در سال آینده درزمینه های فضای فیزیکی، تأمین تجهیزات، بهره‌برداری از فضا و امکانات دانشگاه‌ها، بخشی از مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود.
دراین نشست مدیران کل راه ، مسکن و  شهرسازی ، اوقاف و امورخیریه ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، فنی و حرفه ای ، مدیران عامل برق ، آب و گاز پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات زمین مورد نیاز برای ساخت مدارس ، اجاره بهای زمین های موقوفه ، تعمیرات مدارس تاریخی و...ارائه کردند .

آدرس کوتاه: