نشست مدیر کل با مدیران مدارس بهاباد برگزارشد

نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان با مدیران ،معاونین،مربیان پرورشی و مشاورین مدارس شهرستان بهاباد برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در این نشست با اشاره به سرعت تولید علم در دنیا و لزوم همراه شدن آموزش و پرورش اظهار داشت : تغییر سنت الهی است همه چیز در حال حرکت و پویایی است و ذات خلقت است و آموزش و پرورش هماهنگ و همراه با سایر پدیده ها تغییر نکرده است تغییرات در آموزش و پرورش کند ،محدود و نامحسوس است.

وی افزود : ایجاد تحول در جامعه نیازمند تحول در آموزش و پرورش است  و همه عزم ما باید اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش باشد و تا حد امکان با به کار گیری همه ظرفیت های زندگیمان این مهم را انجام دهیم .

دانافر گفت :  نقش مدیران در مدارس نقش بسیار مهمی است و آنها باید با استفاده از  هنر،سلیقه امورات مدارس را به نحو احسن انجام دهند.

 وی یکی از مهمترین چالشهای آموزش و پرورش بحث آسیبهای اجتماعی بیان کرد و افزود : بسیج همگانی جهت مقابله با آسیبهای اجتماعی و شبکه های اجتماعی در آموزش و پرورش صورت گیرد.

دانافر تصریح کرد : مدیران باید تمام فعالیت های مدارس را رصد کنند تا در مسیر رویکرد سند تحول بنیادین باشد و به اولیاء یاداور شوند مدرسه موفق مدرسه ای است که انسان های خوب را تربیت کند نه انسان های با دانش و مدرک بالا خروجی مدارس باشد.

 وی گفت : رشد اجتماعی اعتقادی اخلاقی و سلامت جسمی دانش آموزان باید متوازن باشد و در راستای 6 ساحت تربیت در سند تحول بنیادین باشد.

دانافر  با اشاره به اینکه گمشده مدارس ما نشاط و شادابی است  افزود :حذف آزمونها و کتابهای کمک آموزشی یکی از راههای ایجاد نشاط و شادابی  در مدارس است.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش نیز در این نشست  گفت : مدیران  مدارس نقش رهبران آموزشی را دارند.

علی دهقان بهابادی افزود : برنامه ریزی مستمر و دقیق نیاز آموزش و پرورش است و ما باید به اولویت بندی مسائل و مشکلاتمان بپردازیم .

وی گفت : برای به نتیجه رسیدن در فعالیت ها باید تجارب و تفکراتمان را به اشتراک بگذاریم .

دهقان از برقراری بیمه ایثارگران شاغل از اول آبان ماه با شرکت سهامی بیمه دی خبرداد.

گفتنی است  در این نشست نمایندگان مدیران مقاطع ابتدایی،متوسطه و هنرستانها به بیان مطالب و درخواستها و چالش های پیش روی خود پرداختند .

آدرس کوتاه: