نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان نمونه ملک ثابت با حضور امام جمعه یزد

باحضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد زنگ انقلاب در دبیرستان نمونه ملک ثابت نواخته شد .

به گزارش روابط عومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " امام جمعه یزد در آیین زنگ انقلاب با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران قبل از انقلاب اسلامی پایگاهی برای جهان خواران بود، گفت: جایگاه ایران در منطقه تحت عنوان یک قدرت و دست برتر شناخته می‌شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری‌" در آیین نواختن زنگ انقلاب که در دبیرستان نمونه ملک ثابت استان یزد برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: انقلاب اسلامی ایران یک رخداد الهی بود که خداوند آن را آغاز، هدایت و همواره از آن پشتیبانی کرده است.

وی با اشاره به دشمنی‌های پی‌درپی دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب، اظهار داشت: دشمنان قسم خورده این مرزوبوم از همان ابتدای آغاز حرکت امام خمینی (ره)، در راستای تخریب این قیام از هیچ اقدامی دریغ نکردند تا این انقلاب پا نگیرد، اما خوشبختانه این انقلاب در سایه عنایت خداوند در این چهل‌ساله در همه زمینه‌های رشد داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قبل از انقلاب اسلامی پایگاهی برای جهان خواران بود؛ چنانچه همه مستکبران و سلطه‌گران جهان قبل از انقلاب اسلامی، ایران را مأمنی برای منافع خود می‌دانستند؛ اما امروزه این روال از بین رفته و دشمن در همین راستاست که از دشمنی‌های خود دست برنمی‌دارد.

ناصری‌یزدی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب تحت عنوان یک ایران سربلند، مستقل و عزتمند تبدیل شد و این موضوع برای همه زورگوها و مستبدان جهان گران تمام شده و برای همین هر چه در توان داشته‌اند، گذاشته تا انقلاب به اینجا نرسد.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، پس از ۴۰ سال سربلندی تحت عنوان دست برتر قدرت منطقه شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: جایگاه امروز ایران اسلامی در منطقه بر کسی پوشیده نیست؛ چراکه امروزه بعد از گذشت چهل سال سربلندی انقلاب، همچنان دیده می‌شود که جایگاه ایران در منطقه تحت عنوان یک قدرت و دست برتر شناخته می‌شود.

وی در پایان ضمن یادآوری سالروز بازگشت امام (ره) به ایران اسلامی، به خاطرات حضور امام (ره) در پاریس و همراهی با ایشان پرداخت و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که امام (ره) در دوران تبعید خود در پاریس انجام می‌دادند، پیگیری دقیق اتفاقات و رخدادهای ایران بود و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نبودند.

" علی سرداری " معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، ضمن خوش‌آمد گویی و تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه(س)، انقلاب اسلامی را بزرگ‌ترین اتفاق قرن دانست و ضمن اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، از دانش‌آموزان به عنوان مرزبانان عرصه‌ی دانش و تفکر خواست با تلاش و کوشش و دست‌یابی به قله‌های رفیع علمی در راستای تحقق آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) کوشش کنند.

اجرای سرود توسط دانش‌آموزان، نواختن زنگ انقلاب، افتتاح نمایشگاه مدرسه‌ی انقلاب و بازدید مسئولان از نمایشگاه از دیگر برنامه‌های این مراسم باشکوه بود.

آدرس کوتاه: