همایش اخلاق حرفه ای در مدارس ویژه مدیران شهرستان یزد برگزارشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : مهم ترین عنصر در بین مولفه های گوناگون برای تعلیم و تربیت مدیران مدارس هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در این همایش گفت : مهم ترین عنصر در بین مولفه های گوناگون برای تعلیم و تربیت  مدیران مدارس هستند که همه سیاست های آموزشی ، علمی و فرهنگی تربیتی توسط آنها اجرا می شود.

وی به نکات مدیریتی در سوره انشراح اشاره کرد و افزود : راز و رمز موفقیت در سختی و تلاش و توکل به خداوند است و همیشه در همه کارها باید سعه صدر داشته باشیم.

دانافر ویژگی های مدیر خوب را داشتن سه  اقتدار علمی، سنتی و درونی و ذاتی دانست و گفت : جهت اجرای سند تحول بنیادین در مدارس نیازمند مدیرانی با این خصوصیات هستیم.

وی تصریح کرد : اجراشدن  سند تحول بنیادین  در آموزش و پرورش جز با دستان مدیران با اقتدار و توانمند امکان پذیر نمی باشد .

دانافر گفت : همه امور مدرسه باید در راستای اجرای سند تحول بنیادین باشد و وظیفه آموزش و پرورش تحویل شهروندانی است که وظایف  و حقوق خود را بشناسند و بتوانند نقش خود را در جامعه به خوبی ایفا کنند .

دانافر با اشاره به نظریه پنجره شکسته افزود : باید چالش های پیش رو در محیط کار مان را بلافاصله برطرف کنیم تا تبدیل به بحران نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه همسو کردن والدین با مدرسه را یکی دیگر از وظایف مدیران بیان کرد و گفت :  شکاف نسلی دیجیتالی که بین معلمان و والدین با دانش آموزان ایجاد شده است باید برطرف شود.

دانافر گفت : رسانه ها ریشه ای ترین عامل تغییر و تحولات و وقوع تحولات اجتماعی هستند که نباید از نقش آنها غافل شویم .

این مقام مسئول در پایان به کم تحرکی دانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر اشاره کرد و گفت : برای ایجاد شادی و نشاط در مدارس باید سواد حرکتی دانش آموزان جدی گرفته شود . 

گفتنی است در این مراسم از " سید امیر هاشمی " مدیر دبیرستان حاجی حسنی ناحیه دو یزد تجلیل شد.

 

 

آدرس کوتاه: