همایش روسای انجمن اولیا و مربیان مدارس ناحیه یک برگزار شد

همایش روسای انجمن اولیا و مربیان مدارس ناحیه یک با حضورمدیرکل آموزش و پرورش , روسای انجمن اولیا و مربیان مدارس ناحیه یک در سالن اندیشه ناحیه یک برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این همایش در مورد اهمیت نقش  انجمن اولیاء و مربیان در مدارس نکاتی را بیان نمود.

وی با توجه به آسیب های پیدا و پنهان در مدارس به ویژه فضای مجازی و مشکلات ناشی از کم تحرکی دانش آموزان  نقش انجمن اولیاء و مربیان اساسی و حیاتی است و باید با تعامل با کادر مدرسه در این خصوص دقت نظر گردد .

دانافر در ادامه نکاتی را در مورد نقش والدین در تربیت و پرورش  دانش آموزان یاد آور شد و افزود :  والدین به عنوان یک الگو باید اول خود را در تمام ابعاد شخصیتی پرورش دهند  تا بتوانند الگوی خوبی برای دانش آموزان  باشند .

ویر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد نیز در این همایش گفت: آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی از جمله مهم ترین و اساسی ترین نهادهای کشور است که جایگاه اعتقادی و آرمانی آن، اهمیت آن را مضاعف می سازد.

زهره امیر چقماقی افزود :برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت، علاوه بر دستگاه آموزش و پرورش، پدران و مادران نیز مسئولیت مشترک دارند. بنابراین آموزش و پرورش برای انجام رسالت خود نیازمند همکاری وهمیاری خانواده‌ها می‌باشد تا بتوانند بدون محدود کردن وسعت وظایف ، نقش خطیر خود را در تربیت نسل آینده ایفا نماید .

وی گفت : امیدوارم این تعامل و هماهنگی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر بین خانواده ها و مدارس فراهم شود وعلاوه بر آنکه آموزش و پرورش بستر و زمینه آن را فراهم می‌نماید، اولیای دانش آموزان نیز به اهمیت آن واقف شوند و تمایل بیشتری نسبت به این همکاری وهمراهی از خود نشان دهند.

 

 

 

آدرس کوتاه: