حداقل کردن حداکثر

پنجمین گردهمایی دانش آموختگان دبیرستان رسولیان یزد برگزارشد

شماری از دانش آموزان 52 سال قبل دبیرستان رسولیان شهر یزد، روز پنجشنبه در فضایی بسیار صمیمی، در حرکتی نمادین و در همایشی یاد و خاطره همکلاسی ها و معلمان خود را گرامی داشتند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، تعدادی از دانش‌آموزان سال های 1345 تاکنون این واحد آموزشی به همراه تعدادی از معلمان دور هم جمع شدند تا ضمن تجدید خاطره ها و دیدارها، ساعاتی را در کنار هم باشند و روزهای شیرین مدرسه را دز ذهن مرور کنند.

در این مراسم، دانش‌آموختگان امروز و دانش آموز دیروز دبیرستان رسولیان پس از حضور در صبحگاه در کلاس های درس حضور یافتند و با نشستن بر روی نیمکت‌ها خاطرات دوران تحصیل خود را مرور کردند.

دانش آموزان دیروز، در بدو ورود به دبیرستان مورد استقبال مدیر کل آموزش و پرورش یزد و جمعی از مسوولان فعلی آموزش و پرورش استان قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه مراسم اظهار داشت :  حضور دانش آموختگان در کنار یکدیگر را بسیار ارزشمند است .

" عباسعلی دانافر " گفت: هدف از اجرای این حرکت نمادین تداعی خاطره معلمان فداکار و دلسوز، سپاس از آنها به واسطه نقش فعال و تاثیر گذاری که در پیشرفت کشور داشتند، می باشد.

وی با بیان اینکه اینگونه مراسم ها فرصتی برای قدردانی از کسانی که در تعلیم و تربیت دانش آموزان نقش داشته اند، افزود: همچنین این گردهمایی فرهنگ تجلیل و سپاسگزاری را به نسل آینده منتقل می کند.

همچنین در گردهمایی یادشده یکی از کلاس ها با عنوان « همکلاسی آسمانی» با تصاویر شهدای این دبیرستان آراسته شده بود .

از جمله شهدا می توان به سید رضا پاکنژاد، محمدرضا مشعلچی ، محمد دهقان و محمد مهدی بهابادی اشاره کرد.

بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان رسولیان یزد هم اکنون از چهره مهم استانی و ملی به شمار می‌آیند.

گفتنی است دبیرستان رسولیان یزد به همت میرزا محمد تقی رسولیان در سال 1345 تاسیس شد.

همچنین یادواره شهدا و مرحومین دانش آموختگان و اساتید  این ددبیرستان بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد رسولیان برگزار می شود .

آدرس کوتاه: