پنجمین گردهمایی دانش آموختگان دبیرستان رسولیان یزد برگزارشد

شماری از دانش آموزان 52 سال قبل دبیرستان رسولیان شهر یزد، روز پنجشنبه در فضایی بسیار صمیمی، در حرکتی نمادین و در همایشی یاد و خاطره همکلاسی ها و معلمان خود را گرامی داشتند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، تعدادی از دانش‌آموزان سال های 1345 تاکنون این واحد آموزشی به همراه تعدادی از معلمان دور هم جمع شدند تا ضمن تجدید خاطره ها و دیدارها، ساعاتی را در کنار هم باشند و روزهای شیرین مدرسه را دز ذهن مرور کنند.

در این مراسم، دانش‌آموختگان امروز و دانش آموز دیروز دبیرستان رسولیان پس از حضور در صبحگاه در کلاس های درس حضور یافتند و با نشستن بر روی نیمکت‌ها خاطرات دوران تحصیل خود را مرور کردند.

دانش آموزان دیروز، در بدو ورود به دبیرستان مورد استقبال مدیر کل آموزش و پرورش یزد و جمعی از مسوولان فعلی آموزش و پرورش استان قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه مراسم اظهار داشت :  حضور دانش آموختگان در کنار یکدیگر را بسیار ارزشمند است .

" عباسعلی دانافر " گفت: هدف از اجرای این حرکت نمادین تداعی خاطره معلمان فداکار و دلسوز، سپاس از آنها به واسطه نقش فعال و تاثیر گذاری که در پیشرفت کشور داشتند، می باشد.

وی با بیان اینکه اینگونه مراسم ها فرصتی برای قدردانی از کسانی که در تعلیم و تربیت دانش آموزان نقش داشته اند، افزود: همچنین این گردهمایی فرهنگ تجلیل و سپاسگزاری را به نسل آینده منتقل می کند.

همچنین در گردهمایی یادشده یکی از کلاس ها با عنوان « همکلاسی آسمانی» با تصاویر شهدای این دبیرستان آراسته شده بود .

از جمله شهدا می توان به سید رضا پاکنژاد، محمدرضا مشعلچی ، محمد دهقان و محمد مهدی بهابادی اشاره کرد.

بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان رسولیان یزد هم اکنون از چهره مهم استانی و ملی به شمار می‌آیند.

گفتنی است دبیرستان رسولیان یزد به همت میرزا محمد تقی رسولیان در سال 1345 تاسیس شد.

همچنین یادواره شهدا و مرحومین دانش آموختگان و اساتید  این ددبیرستان بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد رسولیان برگزار می شود .

آدرس کوتاه: