پیام مقام عالی وزارت توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد قرائت شد

در آیین نکوداشت ادیب فرزانه دکتر علی سلطانی گرد فرامرزی ؛
پیام مقام عالی وزارت توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در آیین نکوداشت ادیب فرزانه دکتر علی سلطانی گردفرامرزی قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " دکتر عباسعلی دانافر" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد درآیین نکوداشت ادیب فرزانه، دکتر علی سلطانی گردفرامرزی که با حضور جمعی از ادبا، شعرا و فرهیختگان در دانشگاه یزد برگزارشد پیام " سید محمد بطحایی " مقام عالی وزارت  آموزش و پرورش را قرائت کرد .

متن این پیام به شرح ذیل می باشد :

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

 

    ره ملک سعادت را تواند بی خطر رفتن                 به دست خود ز آیین ادب هر کس عصا دارد

بزرگداشت مفاخر فرهنگ و اندیشه ی ایران ، بزرگداشت ادب ، عشق و انسانیت است و اهتمام به این مهم ، وجهه ی همت کسانی است که خود به ضرورت پاسداشت مفاخر این مرز و بوم اعتقاد دارند و بدان عشق می ورزند .

اینگونه بزرگداشت ها حلقه اتصالی است که نسل های پویای امروز را به اصل ایمان ، ادب و اصالت دیروز پیوند می دهد و این همبستگی و پیوستگی از ضروریات روزگار ماست .

ادبیات فارسی سراسر ایمان ، ادب ، و معنویت است و ادیبان ، هر یک دریایی هستند خروشان و لبریز از طراوت ، عشق و ایمان بسیار خوشحالم که می بینم در عصر درخشان حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران نه تنها بزرگان فضل و دانش ادوار پیشین بلکه عالمان و دانشمندان حاضر نیز از سوی ارادتمندان و حق شناسان تکریم و تجلیل می شوند و این پدیده ، سنتی حسنه و شایان تحسین است .

مراسم نکوداشت فرهیخته ادب و پژوهشگر توانا ، جناب آقای دکتر علی سلطانی گردفرامرزی در استان دارالعباده و دارالعلم که به پیشنهاد مدیرکل محترم آموزش و پرورش آن استان برگزار می شود ، رخدادی خجسته است که برکات و فواید آن نصیب جامعه و مراکز علمی و آموزشی سطح کشور خواهد شد و مصدر و محور حرکت های سازنده و مؤثری قرار خواهد گرفت .

لازم می دانم به نوبه ی خود ، از همت برگزارکنندگان این همایش تشکر نمایم ؛ امیدوارم جامعه ی پویای فرهنگی ما ، به خصوص جوانان با الهام گرفتن از این اسوه ها به این باور برسند که با تلاش پیگیر و پشتکار آمیخته با تدبیر ، می توان درخشید و به چهره ای سرشناس در علم ، ادب و فرهنگ و خدمت به جامعه تبدیل شد .

در گام دوم انقلاب آینده از آن جوانانی است که ایمان ، عرفان و علم را با همت بلند خود درهم می آمیزند .

                                                                   سید محمد بطحایی

                                                                   وزیر آموزش و پرورش

آدرس کوتاه: