چهارمین جلسه کارگروه دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

چهارمین جلسه کارگروه دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور نمایندگان تشکل های دانش آموزی استان در سالن شهید ساداتی اداره کل آموزش و پرورش برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این جلسه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود : سه اصل اعتقادات ، وحدت و رهبری امام خمینی (ره) در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی ایران نقش داشته است .

وی حفظ و حراست از انقلاب اسلامی ایران را وظیفه همه به ویژه دانش آموزان امروز به عنوان نسل چهارم انقلاب دانست و افزود : همه باید دست به دست هم دهیم و با تمام انرژی در جهت انتقال دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران گام برداریم .

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد نیز در ادامه افزود : مهمترین رسالت ما در این برهه مهم تبیین دستاوردها و کارنامه چهل ‌ساله انقلاب است.
" سعید زارع " با تأکید بر اینکه اکنون کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیاز دارد، تصریح کرد: اکنون باید به‌طور دقیق دستاوردهای مهم و کلیدی انقلاب را تبیین کنیم ، چراکه در این زمینه دشمن به دنبال تحریف دستاوردهاست تا مردم را از نظام اسلامی بدبین و جدا کند.

وی با اشاره به اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بلوغ و پختگی این انقلاب را می‌رساند، اظهار داشت: چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ایران، آیینه تبلور بلوغ، رشد، تکامل و تعالی نظام محسوب می‌شود؛ انقلابی که درواقع به دست توانای امام راحل به پیروزی رسید و به‌عنوان معجزه قرن و مهم‌ترین رویداد در صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی با شعار، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در احیای هویت ملی دارای دستاوردهای ویژه‌ای است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست برنامه های دهه مبارک فجر در مدارس استان را تشریح کرد .

" علی سرداری " افزود : نواختن زنگ (گلبانگ) انقلاب در تمام مدارس استان و بصورت نمادين با صبحگاه مشترك در يكي از مدارس ، آذين بندي ويژه  مدارس و ادارات و نصب پوسترهاي  مربوطه ادارات و تشكل هاي دانش آموزی، قرائت روزشمار انقلاب و قسمتهاي از وصيت نامه 3 سياسي الهي امام (ره ) در مراسم صبحگاه مدارس ، تشکیل بيش از پانصد جلسه سخنراني  در مدراس متوسطه دوم جهت تبيين  دست آورد هاي انقلاب اسلامي  از جمله برنامه های این دهه می باشد.

وی ديدار با خانواده شهدا وجانبازان فرهنگي  توسط دانش آموزان وفرهنگيان  ، تجديد بيعت دانش آموزان نخبه علمي هنري و ورزشي و فرهنگيان با مقام عظماي ولايت از طريق ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه محترم استان،حضور تشكلهاي دانش آموزي و فرهنگيان شهرستانها و مناطق استان در مراسم عبادي سياسي نماز جمعه ، اجراي يادواره شهداي دانش آموزي در مدارس ، برگزاري مسابقات فرهنگي هنري با موضوع اختصاصي دستاوردهاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، جشنواره قصه گويي استان با موضوع انقلاب،  برگزاري مسابقه کتابخواني و يژه سواد آموزان معاونت سواد آموزي، مباحثه با موضوع وصيت نامه امام خميني (ره)در خيمه هاي معرفت، برگزاري کرسي آزاد انديشي در مدارس متوسطه دوره دوم،    برگزاري همايش استاني ياوران انقلاب با حضور دانش آموزان پيشتاز سازمان دانش آموزي   از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر در مدارس استان اعلام کرد.

 

آدرس کوتاه: