کسب رتبه دوم کشوری در اجرای نهضت ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از کسب رتبه دوم استان در اجرای نهضت ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم خبرداد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " سعید غفاریان " اظهار داشت : نهضت ملي حفظ جزء سي ام قرآن كريم در ابتداي سال تحصيلي 97-98 بعنوان اولويت اول وزارت آموزش و پرورش در زمينه تربيت ديني دانش آموزان در راستاي اجراي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش توسط مقام عالی وزارت ابلاغ گرديد.
وی افزود : اداره قرآن، عترت و نماز اداره كل آموزش و پرورش يزد نيز با توجه به اهميت حفظ قرآن و به دنبال مطالبه مقام معظم رهبري مبني بر تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم علاوه بر جلسات ستادي و برنامه ريزي دقيق براي اجراي اين نهضت ملي اقدام نمود.
غفاریان گفت : استقبال خوب دانش آموزان و اشتياق آنان به حفظ جزء سي و نيز همراهي و مساعدت فرهنگيان خدوم و زحمتكش و عاشق معارف قرآن استان يزد صحنه ها و خلاقيت هاي بي بديل و زيبايي را در اجراي اين نهضت ملي خلق نمود و باعث گرديد استان يزد رتبه دوم كشور در اجراي نهضت ملي حفظ جزء سي ام قرآن كريم را به خود اختصاص دهد.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد : باقري معاون قرآن اداره كل قرآن، عترت و نماز كشور در حاشيه برگزاري چهارمين دوره مسابقات كشوري فرهنگيان از استان یزد به عنوان استان برتر در این طرح نام برد و اعلام کرد براساس ارزيابي صورت پذيرفته از همه ادارات قرآن و عترت استان هاي سراسر كشور استان یزد حائز رتبه دوم شده است .
وی مهمترين اقدامات انجام شده در زمينه اجرای هرچه با شکوه تر نهضت ملي حفظ جزء سي توسط اداره قرآن، عترت و نماز استان رابرگزاري دوره هاي آموزشي ، انگيزشي براي آموزگاران دوره ابتدايي و معاونين و مربيان پرورشي و مديران و اساتيد دارالقرآن ها، ارسال لوح فشرده "مدرسه گام به گام حفظ جزء سي" به مدارس، برگزاري جلسات ستادي و برنامه ريزي براي اجراي اين طرح، همچنين نظارت دقيق از روند اجرا در بازديد از همه مناطق و نواحي و برگزاري اختتاميه هاي باشكوه و تجليل از حافظين جزء سي عنوان کرد .
غفاریان تصریح کرد : قريب به 61 هزار دانش آموز و فرهنگي در اين طرح شركت نمودند که لازم است از زحمات بي شائبه و خالصانه همكاران ارجمند و همكاري و همراهي دانش آموزان و اولياي آنان در كسب اين موفقيت بزرگ تشكر و سپاسگزاري نمایيم.

آدرس کوتاه: