گردهمائی دو روزه معاونین پرورشی مناطق 14 گانه استان یزد برگزارشد

گردهمائی دو روزه معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطقه 14گانه آموزش و پرورش استان، 25 و 26 مهرماه به میزبانی زارچ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این گردهمایی توجه به فعالیت های تربیتی را لازمه توجه ویژه به خروجی آموزش و پرورش و رفع مشکلات پیش رو دانست و افزود: مدرسه موفق مدرسه ای است که شهروند خوبی برای جامعه تربیت کند.

"عباسعلی دانافر" با اشاره به فصل ششم سند تحول بنیادین رویکردهای هویت بخشی دانش آموزان را تشریح و تبیین نمود و اضافه کرد: باید احساس تعلق و تعهد در هویت بخشی دانش آموزان را نمایان کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت رقیه و ایام اربعین خدمت معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق چهارده گانه استان خیر مقدم عرض نموده و از میزبانی این گردهمائی توسط آموزش و پرورش زارچ تقدیر نمود.

" علی سرداری" همچنین در خصوص اصول مدیریت اسلامی به آیاتی از کلام الله مجید اشاره و 5 نکته مدیریتی را با توجه به این آیات بیان نمود.

در ادامه این نشست در خصوص مسائل و مشکلات حوزه پرورشی و برنامه های این حوزه در سال تحصیلی پیش رو بحث و تبادل نظر شد.

همچنین در ارتباط تلفنی با حوزه پرورشی وزارت آموزش و پرورش مشکلات مناطق در این حوزه بیان راهنمایی های لازم دریافت گردید.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تحرک بدنی در سلامت دانش آموزان، برنقش تربیت بدنی و ورزش در سلامت و کاهش چاقی و اضافه وزن تاکید نمود.

" عباس دهقان " در ادامه به تعدادی از طرح های تربیت بدنی در مدارس از جمله المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی و اصلاح ساختار قامتی اشاره کرد و خواستار همکاری و مشارکت تمامی معاونین و کارشناسان تربیت بدنی در توسعه هرچه بیشتر این برنامه ها در مدارس شد.

مدیرآموزش و پرورش زارچ نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین هدف از آموزش و پرورش را ارتقاء علمی و تربیتی بهترین نسل جامعه یعنی دانش آموزان دانست.

" حسین صفری " با اشاره به مشکلات و کمبود های حوزه پرورشی و تربیت بدنی ابراز امیدواری کرد بتوانیم با همدلی، همراهی و پشتکار مشکلات پیش رو را رفع نمائیم.

گفتنی است در این گردهمائی دو روزه که به همت معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش، ریاست و معاونت پرورشی منطقه زارچ برگزار شد؛ برنامه های این حوزه در سال تحصیلی جدید، با حضور روسای ادارات و کارشناسان حوزه پرورشی اداره کل مورد بحث،بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

بازدید و حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع معاونین، ارتباط مستقیم با حوزه پرورشی وزارت آموزش و پرورش جهت بررسی اشکالات ابلاغ مناطق، بررسی برنامه های حوزه تربیت بدنی و سازمان دانش آموزی با حضور معاون تربیت بدنی اداره کل و رئیس سازمان دانش آموزی، آموزش سامانه اردوها ، بررسی بخشنامه ها و دستورالعمل ها، حضور در کمپ کویر نوردی دانش آموزی چرخاب زارچ، رصد ستارگان و آشنایی با ظرفیت های بومی منطقه زارچ از برنامه های این گردهمائی دو روزه بود.

 

آدرس کوتاه: