یکی از مهمترین مصادیق قابل مقایسه قبل و بعد از انقلاب عملکرد نهضت سوادآموزی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:
نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان یزد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان یزد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضاء  با دستور کار برنامه ریزی در جهت هر چه با شکوهتر شدن هفته سوادآموزی (یکم الی هفتم دی ماه 97)برگزار شد . در این نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان با گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی وتبریک این روز گفت: نهضت سواداموزی یکی از دستاوردهای بسیار موفق نظام مقدس جمهوری اسلامی و یکی از مهمترین مصادیق قابل مقایسه قبل و بعد از انقلاب عملکرد این سازمان است که با ارائه عملکرد نزدیک به 40 ساله آن و ارائه طرح ها و برنامه های موفق آن می توان از خدمات ارزنده انقلاب اسلامی به مستضعفین سخن گفت.

عباسعلی دانافر همچنین از مراکز یادگیری محلی به عنوان یکی از خدمات ماندگار سواداموزی یاد کرد و گفت :  انشالله بتوانیم با جدیت در راه اندازی و تقویت این مراکز گام بزرگی در تثبیت سواد و آموزش مهارت ها به قشر سوادآموزان گام بزرگی برای این عزیزان برداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به طرح آموزش اتباع خارجی گفت: هرساله نهضت سوادآموزی بخش عظیمی از بازماندگان تحصیلی خارجی را در قالب طرح ها آموزش اتباع تحت پوشش می برد که در این مورد تبلیغات کمی انجام گرفته و همگان خیال می کنند که سازمان های بین المللی هزینه های آن را می پردازند در صورتی کبیش از 90 درصد هزینه های آن را دولت جمهوری اسلامی می پردازد که در این مورد هم باید اطلاع رسانی گردد.

مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان نیز در این جلسه با اعلام روز شمار هفته سوادآموزی در سال 1397 از اعضاء خواست تا نهایت همکاری خود را با برنامه های سوادآموزی مانند سال های قبل داشته باشند. ایشان با اشاره به تنوع برنامه ها و طرح های سوادآموزی گفت: دیدار با ائمه جمعه ، فرمانداران و بخشداران و همچنین برگزاری شوراهای پشتیبانی سوادآموزی تجلیل از پیشکسوتان وفعالان  عرصه سوادآموزی استان از مهمترین برنامه های معاونت سوادآموزی استان می باشد وی با گرامیداشت یاد و خاطر امام راحل (ره) گوشه های از پیام تاریخی ایشان را مبنی بر تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی را یادآوری کرد و ابراز امیدواری نمود تحت منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی انشالله بتوانیم غائله بی سوادی را در استان ختم نماییم و استان پیشتاز در این امر باشیم .

آدرس کوتاه: