جلسه کمیته پشتیبانی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا

جلسه کمیته پشتیبانی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا


جلسه کمیته پشتیبانی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا با حضور دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش و حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، مدیرکل آموزش و پرورش استان در ابتدای نشست کمیته پشتیبانی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا با اشاره به اقدام خصمانه اخیر آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران اظهار داشت : یکی از مهم ترین شاخصه های اقتدارنظام جمهوری اسلامی امنیت است و یکی از مهم ترین ارکان ایجاد این امنیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که بر هیچ کس پوشیده نیست و به همین دلیل سپاه خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

" دکتر دانافر" افزود : سپاه نماد قدرت ملت ایران در داخل کشور، منطقه و نظام جهانی است .

وی در ادامه گفت: مدارس صدرا  از لحاظ کیفی در مقایسه با سایر مدارس از وضعیت  مطلوب  و مناسبی برخوردار است.

دکتر دانافر افزود : مدارس صدرا در مسیر تحقق سند تحول بنیادین گام بر می دارد و مدارس موجه و خوبی است که باید در جهت تقویت، حمایت و گسترش این مدارس عزم جدی داشته باشیم.

این مقام مسئول در ادامه گفت : تربیت در ساحت های 6 گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مدارس صدرا به نسبت سایر مدارس  از جایگاه مناسبی برخوردار است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت : در راستای بحث مدرسه محوری  و در اختیار گذاشتن 50 تا 100 ساعت محتوای آموزشی به  مدارس  فرصت و موهبتی است  که باید قدر بدانیم و با برنامه ریزی درست  نهایت استفاده و بهره برداری از آن را داشته باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در ادامه این نشست افزود : سند تحول بنیادین مبنا و محور همه کارها در آموزش و پرورش است .

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی به بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت : اکثر موارد این بیانیه در راستای سند تحول بنیادین می باشد و باید به گونه ای وارد مدارس صدرا شود .

گفتنی است تصمیم گیری در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان مدارس صدرا، نحوه جذب حمایت های مردمی و در اختیار گذاشتن فضای مورد نیاز برای این مدارس، نیروی انسانی مورد نیاز و زمان و نحوه ثبت نام  و آزمون ورودی این مدارس از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود .

آدرس کوتاه :